Advanced search Advanced search

Pełnia dobrej sztuki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Z każdym dniem na świecie przybywa nowych dzieł sztuki. Warto poszukać tych, które mają pozytywny wpływ na oglądającego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Rozalia Wójcik, Gołębica, 2022
26 grudnia, 19:00, Cosma Gallery

Siła tego obrazu tkwi w ciekawym połączeniu wzorów i kolorów. Oryginalny, iluzyjny efekt dało także zaburzenie perspektywy i trójwymiarowości kompozycji. Warto przyjrzeć się sposobie przedstawienia postaci na obrazie, kresce i detalom. Spójna kolorystyka obrazu sprawia, że nagromadzenie elementów nie daje efektu ciężkości.

Rozalia Wójcik, Gołębica, 2022

Justyna WANAT-TENEROWICZ (ur. 1974), Nasza planeta, 2022
28 grudnia, 19:30, Pragaleria

Artystka w interesujący sposób przedstawiła Ziemię. Kolorowe, często odrealnione kolory niesamowicie upiększają widoczną faunę i florę. Co ciekawe, Justyna Wanat – Tenerowicz skupiła się tylko na naturze, pomijając człowieka. Bajkowe przedstawienie o uniwersalnym temacie będzie wspaniałym pomysłem na prezent.

Justyna WANAT-TENEROWICZ (ur. 1974), Nasza planeta, 2022

Roksana Chudon, Miasto, 2021
28 grudnia, 20:00, Salonou

Kolaż potrafi być piękną kompozycją plastyczną. Artystka ciekawie wykorzystała zarówno moc i kontrast w łączeniu kolorów, jak i różne warstwy tematyczne. Surrealistyczna kompozycja porusza różne tematy, zebrane pod jednym wątkiem, tytułowym „Miastem”. Podstawą tak udanej kompozycji jest atrakcyjny i dopracowany rysunek.

Roksana Chudon, Miasto, 2021

Paweł Kluza, Warszawa Plac Zamkowy
29 grudnia, 19:00, BlueS

Fantazyjny pejzaż stolicy naszego kraju. W twórczości Pawła Kluzy łatwo da się zauważyć inspiracje m.in. malarstwem Edwarda Dwurnika. Artysta wybiera jednak mniejsze fragmenty miast, dokładniej i w większym zbliżeniu przedstawiając poszczególne budynki i fragmenty. Także kolorystyka wydaje się mniej stonowana.

Paweł Kluza, Warszawa Plac Zamkowy

Tomasz Bednarski, Andromeda
29 grudnia, 20:00, Paint Gallery

W mitologii greckiej Andromeda była etiopską królewną. Czyżby ta inspiracja posłużyła artyście do nazwania tak portretu? Słowo to ma także inne znaczenia, niebędące bez wpływu na formę. Zastosowanie efektu rozmycia wizerunku modelki jest intrygującym zabiegiem, podobnie jak podzielenie kompozycji, co ją dynamizuje. Sam portret realistyczny i ciekawie wykonany będzie pasował do wielu miejsc.

Tomasz Bednarski, Andromeda

Jerzy KOSSAK (1886-1955), Lady Godiva, 1930
30 grudnia, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Kossakowie rzadko podejmowali tematy niezwiązane z ojczyzną. Mamy tutaj jednakże ulubiony motyw w zasadzie całego klanu, mianowicie konia. Artysta wykorzystał najpopularniejszy wizerunek Lady Godivy, jadącej konno przez miasto. Ciekawy przykład malarstwa jednego z Kossaków, który omija martyrologiczny kontekst polskiego narodu.

Jerzy KOSSAK (1886-1955), Lady Godiva, 1930

Maria Lechuga,
30 grudnia, 19:30, Galeria w Zaułku

Intrygujący portret, wyraźnie czerpiący z założeń i cech stylistycznych kubizmu. Artystka prostymi środkami i intensywnymi barwami osiągnęła ciekawy efekt, dbając o idealny kontur i powiązanie między postaciami. Zwracającym uwagę elementem jest widoczna z boku okrągła figura, księżyc a może abstrakcyjna forma, w której kierunku spoglądają postacie?

Maria Lechuga,

keyboard_arrow_up