Advanced search Advanced search

Przepis na wnętrze

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Polskie malarstwo współczesne oraz polska rzeźba charakteryzują się wielością stylów i inspiracji. Z jednej strony jest to wspaniała okazja do znalezienia idealnego dla nas dzieła, z drugiej może to powodować niemałe niezdecydowanie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Sylwester Stabryła, Dziewczyna, 2012
20 grudnia, 22:00, Bohema Nowa Sztuka

Atrakcyjny portret kobiecy, który będzie wspaniale wyglądał zarówno w minimalistycznej przestrzeni biurowej tudzież hotelowej, jak i w domowym salonie. Obraz zwraca na siebie uwagę w szczególności dzięki pięknemu modelunkowi światłocieniem oraz niezwykle realistycznemu oddaniu anatomii twarzy i detali. Warto także przyjrzeć się niezwykle spójnej kolorystyce, która nie jest typowa dla tego typu malarstwa.

Sylwester Stabryła, Dziewczyna, 2012

Grzegorz Gwiazda, Dante z kwiatkiem
21 grudnia, 20:30, Galeria Lampert

Rzeźba, to portret przedstawiający Dantego, który z melancholią i zgorzknieniem spogląda na kwiat jabłoni. Kwiat zerwany, który nie wyda owocu, podobnie jak bezowocna miłość Dantego do przedwcześnie zmarłej Beatrycze. Portret jest także wyobrażeniem sceny z „Boskiej Komedii”. Artysta w niezwykle ciekawy sposób uchwycił swój punkt widzenia, jest to oryginalne przeniesienie motywu literackiego na dzieło sztuki.

Grzegorz Gwiazda, Dante z kwiatkiem

Eugeniusz Ochonko, La Carrera de la Libertad, 2019
20 grudnia, 22:00, NOVART

Artyści chętnie podejmują wątek koni w malarstwie, który rozpowszechnił się już w XIX wieku. Malarstwo animalistyczne o ponadczasowych wartościach wizualnych i emocjonalnych stanowi przykład doskonałego warsztatu i zdolności do przedstawiania natury. Eugeniuszowi Ochonko udało się uchwycić urodę, siłę i szybkość tych pięknych zwierząt. Ich piękny rysunek wspaniale łączy się ze złotymi fragmentami tła i intrygującymi zaciekami farby na dole kompozycji.

Eugeniusz Ochonko, La Carrera de la Libertad, 2019

Basia Bańda, A niech Cię zje, ok. 2007
21 grudnia, 19:30, Galeria Xanadu

Malarstwo Basi Bańdy to ciekawa forma kolażowania tematów i elementów. Kompozycja swoim układem przypomina idealnie złożony papierowy kolaż. Żartobliwe przedstawienie tematu to również jedna, z widocznych tutaj cech twórczości artystki. Malarstwo artystki młodego pokolenia to interesująca i oryginalna propozycja, która pobudza abstrakcyjne i konceptualnie myślenie, bardziej niż przyglądanie się warsztatowi i niuansom formy.

Basia Bańda, A niech Cię zje, ok. 2007

Anna Rączka, Laura
26 grudnia, 20:00, Galeria Maya

Anna Rączka w ciekawy sposób podeszła do zagadnienia kobiecego portretu. Minimalizm kompozycyjny łączy się z minimalizmem kolorystycznym. Popiersie modelki zostało perfekcyjnie uchwycone i wymodelowane. Głównym elementem kompozycji są oczywiście fantazyjnie pokazane włosy, tudzież można to uznać za pewnego rodzaju stroik. Element ten, poprzez swój kształt oraz położenie, wychodząc za obraz, dynamizuje kompozycję i przykuwa uwagę odbiorców.

Anna Rączka, Laura

Madonna z winogronem, Hiszpania, gotyk około 1500 r.
27 grudnia, 17:00, Antykwariat PanPaser

Pozycja dla prawdziwych koneserów sztuki. Pochodząca z Hiszpanii, późnogotycka rzeźba przedstawia Madonnę z winogronem. Winogrono symbolizuje tu oczyszczenie z grzechów, wieczne życie i nadchodzące Przymierze Pańskie. Ta kiść to symbol wcielonego Boga, darowanego przez Madonnę światu. Rzeźba wymaga posiadanie odpowiedniej przestrzeni do eksploatacji, ale z pewnością stanie się unikatem wśród innych dzieł sztuki i prawdziwą gratką oraz tematem do rozmowy podczas spotkań towarzyskich.

Madonna z winogronem, Hiszpania, gotyk około 1500 r.

keyboard_arrow_up