Advanced search Advanced search

Sztuka w czasie i narracji

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Antyki i sztuka dawna zabierają nas w podróż do przeszłości, ale współcześni artyści też chętnie sięgają w swojej sztuce do dawnych epok, wydarzeń i symboli. Od nas zależy, którą opcję wolimy.  


Marian Paweł Bocianowski, Płotek II
Monday, 12 February, Rynek Sztuki

Piękna akwaforta w stylu dawnych ilustracji z bajek dla dzieci. Może być świetnym dodatkiem do wystroju pokoju dziecięcego, ale nie tylko. W otoczeniu innych rysunków tudzież obrazów również będzie prezentował się dobrze.

Marian Paweł Bocianowski, Płotek II

David Pataraia, Nie wywołuj wilka z lasu
Monday, 12 February, Station of Art Gallery

Jak mówi sam artysta, powstanie obrazu było wytworem spontanicznego wybryku wyobraźni. Intrygujący abstrakcyjny charakter obrazu czerpie inspiracje z różnych stylów w sztuce. Pojawiające się kobiece figury również nie wyglądają stereotypowo. Erotyki i nagości nie trzeba zawsze przedstawiać dosłownie, można w zabawny, ale nie rubaszny sposób.

David Pataraia, Nie wywołuj wilka z lasu

Kolczyki z koralami lata 80. XX w.
Tuesday, 13 February, DESA Unicum

Mówi się, że koral strzeże przed złą energią. Z pewnością jest to dodatkowa, miła informacja dla miłośników kolczyków i zainteresowanych tą pozycją. Piękne kolczyki, z bardzo wyrazistym kolorem, jaki posiada koral, będą wspaniałym prezentem.

Kolczyki z koralami lata 80. XX w.

Pierścionek, l. 50.-60. XX w.
Tuesday, 13 February, DES ARTE

Jeśli nie kolczyki, to pierścionek będzie świetnym biżuteryjnym prezentem. Jest to także najbardziej romantyczny wybór spośród dodatków. Przepiękny akwamaryn i diamenty robią wrażenie.

Pierścionek, l. 50.-60. XX w.

Kukiełki telewizyjne 'Jacek i Agatka', Warsztat zabawkarski Aleksander Padochin, Warszawa
Wednesday, 14 February, Pragaleria

Niektórzy mogą je kojarzyć z dobranocek i popularnych programów telewizyjnych, młodsi ze zdjęć. Design robi wrażenie, można zrobić sobie sentymentalna podróż i powspominać dawne czasy. Sama bajka również zdobyła miano kultowej, kukiełki to z pewnością wartościowe przedmioty.

Kukiełki telewizyjne "Jacek i Agatka", Warsztat zabawkarski Aleksander Padochin, Warszawa

Jarosław Jaśnikowski, Czerwona eskadra hrabiego Zeithen
Wednesday, 14 February, Piąty Wymiar - Galeria Sztuki

Już sam tytuł obrazu pozwala na snucie niezwykłej historii, która może być tłem kompozycji. Sama kompozycja, jak to w przypadku Jarosława Jaśnikowskiego zachwyca warsztatem, ciekawymi odniesieniami i symbolami.

Jarosław Jaśnikowski, Czerwona eskadra hrabiego Zeithen

Serwis do Kawy 'Jabłoń', Połonne, ZSRR, lata 60/ 70 XX w.
Thursday, 15 February, Galeria VIA

Serwis kawowy "Jabłoń" jest elegancki, ale i również bardzo energetyczny, dzięki swojej optymistycznej kolorystyce. Klasyk projekt z nutą nowoczesności, z lat 60-70. Składa się z dzbanka, czajnika, mlecznika, cukiernicy i sześciu filiżanek. Będzie idealnym wyborem podczas podwieczorku, uroczystych przyjęć i rodzinnych spotkań.

Serwis do Kawy "Jabłoń", Połonne, ZSRR, lata 60/ 70 XX w.

Karol TURSKI (XX w.), Martwa natura wg Wilhelma Kalfa
Thursday, 15 February, Galeria Plac Zamkowy

Gratka dla miłośników baroku i wystawnych martwych natur, zwanych banketje. Kunsztowna i wytworna kompozycja doda elegancji każdemu wnętrzu. Warto docenić inspirację holenderskim malarzem także w przypadku kunsztu wykonania i dopracowania detali.

Karol TURSKI (XX w.), Martwa natura wg Wilhelma Kalfa

Sławomir Setlak, Refleksje lll, 2024
Friday, 16 February, Art In House

Fantastyczne połączenie obłych i kanciastych kształtów stało się główną osią kompozycji. Artysta manewruje pomiędzy trójwymiarowością a płaską przestrzenią. Połączenia kolorystyczne cieszą oko i ożywiają statyczną scenę.

Sławomir Setlak, Refleksje lll, 2024

Paulina Zalewska, Przystanek Blue Swallow
Saturday, 17 February, Rynek Sztuki

Kawałek wyrazistej sztuki, która przyciąga wzrok i zatrzymuje uwagę. Estetyka przesiąknięta amerykańskimi symbolami i elementami, które na stały zapisały się już w popkulturze. Warto przyjrzeć się, jak artystka operuje światłocieniem, ale przede wszystkim kolorami, które pięknie przechodzą jedne w drugie, w niektórych miejscach zamieniając się w ciekawą, gradientową kompozycję.

Paulina Zalewska, Przystanek Blue Swallow


keyboard_arrow_up