Advanced search Advanced search

Zwierciadło naszych czasów

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Artyści często czerpią inspiracje ze swojego otoczenia, pokazując je zarówno w realistyczny, jak i fantastyczny sposób. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Andy Warhol (1928-1987), Marilyn Monroe
03 listopada, 19:00, Polski Dom Aukcyjny

Prac Andy’ego Warhola z wizerunkiem Marilyn Monroe nie trzeba już nikomu przedstawiać, są kultowym elementem popkultury i sztuki współczesnej. Każde zdjęcie aktorki z „Dyptyku” Warhola pochodzi z pojedynczego ujęcia reklamowego z filmu Niagara. Praca zwróci uwagę nie tylko miłośników sztuki, ale przyciągnie swoją popularnością uwagę wszystkich odbiorców. Świetnie wpasuje się w minimalistyczny, nowoczesny wystrój.

Andy Warhol (1928-1987), Marilyn Monroe

Włodzimierz Gonczarenko, Rodzina, 2008
04 listopada, 19:00, Gallery 36

Twórczość współczesnego malarza ma cechy malarstwa dawnego. Z pewnością jest to szczególnie widoczne na obrazach przedstawiających sceny z przeszłości, ale wpływa na to także forma i technika malarska Gonczarenki. Obraz przyciąga uwagę swoją kolorystyką, wykorzystaniem, jako tło i kontur intensywnego seledynowego odcienia.

Włodzimierz Gonczarenko, Rodzina, 2008

Eugeniusz Ochonko, Suenos del amor, 2020
04 listopada, 19:30, Art In House

Artysta w ciekawy sposób przedstawił mitologiczny wątek, łącząc go z baśniowym motywem. Oniryczny nastrój nadaje obrazowi niebieska kolorystyka, ze złotymi elementami. Warto przyjrzeć się rysunkowi postaci koni oraz zróżnicowanemu plastycznie widokowi miasta. Wartymi uwagi są także detale takie jak m.in. widoczny w prawym dolnym rogu wizerunek kobiety.

Eugeniusz Ochonko, Suenos del amor, 2020

Kamila Suchecka, Borderline 02, 2022
03 listopada, 19:00, DIAL Gallery

Ciekawy kobiecy portret, który artystka wymownie nazwała „Borderline”. Kolorowe tło, nieco chaotycznie poprowadzone linie i kształty, kontrastowe zestawienia, wszystko to wydaje się składać na kłębiące się w głowie modelki emocje. Twarz postaci wyraża raczej chłód i otępienie, co jeszcze mocniej kontrastuje z bogactwem formalnym tła.

Kamila Suchecka, Borderline 02, 2022

Bashka, Słonie, 2022r.
05 listopada, 21:00, Stricte

Kolejna praca o onirycznym charakterze. Błąkające się po ulicach słonie, które latają nocą nad budynkami miasta, wygląda jak niczym wizualizacja magicznego snu. Zwierzęta wyglądają jednak zaskakująco spójnie w miejskim otoczeniu. Artystka wykorzystała podobną gamę kolorystyczną, atrakcyjnie przedstawiając swoją wizję.

Bashka, Słonie, 2022r.

Witold Pałka (1928 - 2013), 'Śniadanie na trawie'
06 listopada, 19:00, Connaisseur

Już sam tytuł nie pozwala na uniknięcie skojarzeń z obrazem Maneta. Jednakże praca ta ma charakterystyczne cechy malarstwa Witolda Pałki. Intensywne kolory, scena zbiorowa, postacie w eleganckich, wyjściowych kreacjach. Jedyną inspiracją jest temat, artysta przetworzył go na swój sposób, wykonując kompozycję, która będzie świetnie prezentować się w wielu wnętrzach.

Witold Pałka (1928 - 2013), "Śniadanie na trawie"

Andrei BLUDOV, Portrait; 2020
06 listopada, 23:15, Fight With Art

Prace Bludova często badają ukraińską historię i tożsamość przez pryzmat współczesności. Artysta w oryginalny sposób przeniósł na płótno fotograficzną formę portretu, łącząc go z intensywną kolorystyką, podkreślającą różnorodne faktury. Istotne są także detale i mniejsze fragmenty obrazu takie jak odbite wzory, pojedyncze plamy. Intryguje także powielenie wizerunku, które nie jest wykonane 1:1.

Andrei BLUDOV, Portrait; 2020

keyboard_arrow_up