masa ceramiczna lejna, wielobarwne szkliwa zaciekowe; wys. 38 cm, średnica spodu 10 cm, średnica wlewu 4 cm;
zabrudzenia spodu, widoczny szew po formie, niesygnowany;
Polska, lata 70./80. XX w.