[DUNIN]
KSIĄŻKA DO NABOŻEŃSTWA
dla wszystkich katolików
szczególniej zaś dla wygody katolików archidiecezyi gnieźnieńskiej i poznańskiej
z polecenia najwielebniejszego arcy-biskupa
DUNIN
ułożona
(dla kobiet)
Wydanie pierwsze!
Leszno i Gniezno 1842, Nakładem i drukiem Ernesta Gunthera, str.786, [6], format 11x17 cm
TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA Z EPOKI, GRZBIET PŁASKI ZE ZŁOCENIAMI, NA LICU OZDOBNE ZŁOCONE BORDIURY ORAZ KRZYŻ CHRYSTUSOWY. OBCĘCIA KART ZŁOCONE
Stan DB/BDB/ otarcia krawędzi oprawy, rękopiśmienne staranne zapiski na przedniej wyklejce, ta oraz litografowana k.tyt. z przebarwieniami, charakterystyczne rdzawe plamki [foxing]
EGZEMPLARZ W EFEKTOWNEJ OPRAWIE!