Advanced search Advanced search
80

REYMONT - ZIEMIA OBIECANA t.1-2 [komplet w 1 wol.] wyd.1 z 1899

add Your note

REYMONT Władysław Stanisław

ZIEMIA OBIECANA

t.1-2 [komplet w 1 wol.]

Warszawa — Kraków 1899, Gebethner i Wolff, str. [6], 441, [1]; [2], 410; format 12 x 18 cm

TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK Z EPOKI, GRZBIET Z WYPUKŁYMI ZWIEZAMI, TŁOCZENIAMI I ZŁOCENIAMI. OPRAWA SYGNOWANA NA WYKLEJCE NALEPKĄ "INTROLIGATOR L. PETTER, ELEKTORALNA No 7".

Pierwsze wydanie książkowe jednej z najważniejszych powieści polskich XXw.

Ziemia obiecana – powieść panoramiczna Władysława Reymonta publikowana w latach 1897–1898 w dzienniku „Kurier Codzienny”, wydana w dwóch tomach w 1899 w Warszawie w wydawnictwie „Gebethner i Wolff”.

"Znakomita powieść o narodzinach kapitalizmu na ziemiach polskich. Reymont sfabularyzował w niej obserwacje, jakie poczynił w 1896 roku w Łodzi, wówczas prężnie rozwijającym się mieście przemysłowym. Głównym bohaterem książki jest właśnie miasto – wielokulturowe, zmieniające się z dnia na dzień, bezwzględne dla słabych, a silnym i zdeterminowanym dające nieograniczone wręcz możliwości. Fortuna jest tu na wyciągnięcie ręki. Chcą jej trzej przyjaciele: Karol Borowiecki, Maks Baum i Moryc Welt. Wiedzą, że to ona określa miejsce w społeczeństwie i daje niezależność." Źródło: Wyd. Ossolineum

Bardzo rzadkie!

Stan DB/DB-/ niewielkie ubytki płótna tylnej okładki, przetarcia krawędzi, dość ładnie zachowany grzbiet, blok znacznie poluzowany, ślad taśmy przy grzbiecie k. przdtyt. t.1, nr wpisany na k.tyt. t.1, zagięcia obrzeży, naroży początkowych kart, blok przekrzywiony; karty w większości czyste

Auction
VII Auction of books and old prints
30 November 2019 CET/Warsaw
Start price
1 049 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 164 | Favourites: 0
Auction

Antykwariat Sobieski

30 November 2019 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Antykwariat Sobieski
Contact
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993