drewno lipowe, wys. 84 cm.
Europa Środkowa, XVII w.?
Postać Świętego z kędzierzawymi włosami i bujną, kręconą brodą, w długiej, silnie pofałdowanej szacie, trzymającego w lewej ręce Księgę.
Ubytki w dolnej partii rzeźby sprawiają, że figura wydaje się lewitować.
Rzeźba z kolekcji prywatnej.