Wiedza o Polsce Tomy 1-4.
Warszawa [ca. 1930], Wydawnictwo Wiedza o Polsce, s. [4]. 326, [2], 327-780, [2], [2], 262, [2], [2], 263-683, [3], liczne ilustracje na osobnych tablicach, ilustracje w tekście, 31 cm.
Ozdobna oprawa wydawnicza płótno czerwone z tłoczeniami i złoceniami. Grzbiety nieco wyblakłe i lekko przetarte, poza tym stan bardzo dobry.
W tomie 1 i 2 omówiona jest historia ziem polskich, od czasów prehistorycznych do współczesnych, z uwzględnieniem heraldyki, numizmatyki i historii gospodarczej. Tomy 3 i 4 prezentują dzieje polskiej kultury./