ALMA Mater Vilnensis. Czasopismo akademickie. Wilno. Wyd. Zrzesz. Kół Naukowych Uniw. Stefana Batorego. Z. 10: 1932. s. 93, [13]. broszura.
Otarcia i zabrudzenia okładek, niewielkie ubytki krawędzi okładek oraz grzbietu, wewnątrz stan dobry. Skreślone piecz. bibliot. Okładka T. Godziszewskiego. Zawiera m.in.: W. Mickiewicz - Myśli Adama Mickiewicza. W. Arcimowicz - Poeta. M. Burbianka - Geneza urzędu wójtowskiego w Wilnie. W. Worotyński - Stan seminarjów duchownych metropolji mohylowskiej przy końcu XVIII w. S. Szeligowski - Rys dziejów obserwatorjum wileńskiego. J. Wierzbicka - O motywie Smoka-bazyliszka.