porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne (czerwień żelaza, zieleń miedzi, czerń, fiolet
manganu), złocenia; przetarcia złoceń; wys. 63 cm (z pokrywą); nie sygnowany, Japonia, XIX w.?
Wazon owoidalny z obręczową szyjką i kopułową pokrywą z dużym płomienistym uchwytem. Wokół pokrywy i brzuśca trzy kompozycje kwiatowe z chryzantemami osadzone w wazie z prostokątnym uchwytem przewiązanym wstążką z chwostem, wpisane w listwowe ramki,
na przemian z motywem kwiatowym z lancetowatymi listkami i kobaltowym kołem ze złoconą kratownicą ornamentalną. Wokół brzuśca pod szyjką oraz kołnierza pokrywy szlak 6 listwowych kartuszy z motywami kwiatów, skały, ptaka na płotku.