srebro częściowo złocone nie cechowane, kute, repusowane i odlewane; wys. 18,1 cm,
szer. 18 cm, głęb. 14,2 cm; waga 743 g. Europa Zachodnia, Niemcy?, k. XVII w.
Cylindryczny o lekko zaokrąglonej krawędzi dna, wsparty na trzech nóżkach - kulkach trzymanych w szponach ptasich, dekorowany repusowanymi dużymi, bujnymi kwiatami z liśćmi akantu; z boku wolutowe ucho z dekoracją małżowinową; nakrywka na zawiasie
z gładką kryzą, lekko wysklepiona, dekorowana dużym kwiatem anemonu i obrzeżona półwałkiem z kwiatów i liści akantu; wnętrze złocone;