olej, płótno; 77 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1927;
na odwrocie na płótnie lakowa pieczęć.
Pierwszy wariant kompozycji namalował Wojciech Kossak w 1910 roku przy okazji tworzenia Panoramy Somosierry,
por. Kazimierz Olszański, „Wojciech Kossak”, Ossolineum 1976, il. 53 (czarno-biała).
Oferowany obraz znany jest z kilku autorskich wersji, różniących się szczegółami.