Jan II Kazimierz 1649-1668, Medal z 1660 roku, autorstwa Jana Hohena Młodszego, wybity w stylu gdańskich donatyw z okazji zawarcia Pokoju w Oliwie, RR.
XF+
addYour notecreate
Grade: XF+
Av.: Popiersie Jana Kazimierza w wieńcu laurowym na prawo, napis otokowy: IOAN CASIM D G REX POL & SUEC M D L R PRUS, sygn. I.H. (Johann Hoehn), Rv.: Panorama Gdańska, nad nią lecący Orzeł z wieńcem w dziobie, napis otokowy, H-Cz. 2155, Zbiór Malborski 8705, srebro, waga 19,90 g., śr. 42,5 mm, piękna stara patyna, połysk wpadający w lustro, bardzo efektowny i atrakcyjny numizmat odbity ze świeżego stempla, (zdj. powiększone)
LabelsBETA