Advanced search Advanced search
485

[KATALOG 50 AUKCJI WARSZAWSKIEGO CENTRUM NUMIZMATYCZNEGO]. Podobna jest moneta nasza do urodnej panny

add Your note
[KATALOG 50 AUKCJI WARSZAWSKIEGO CENTRUM NUMIZMATYCZNEGO]. Podobna jest moneta nasza do urodnej panny. Mała historia pieniądza polskiego. Napisał Borys Paszkiewicz. Zilustrowało i wydało jako katalog swej 50 aukcji Warszawskie Centrum Numizmatyczne. W-wa 2012. Naświetlanie i druk Agrapress, Nowa Biała k/Płocka. Format 23/31 cm. s. VI, 234. Opr. artystyczna pełna skóra. Futerał. Oprawa książki wykonana całkowicie ręcznie przez właścicieli i zespół LIBRARIUM (Pracownia Introligatorska LIBRARIUM Dominika Lidia Borysławska) wiosna - lato 2012. Do oprawy użyto szlachetnej skóry koziej. Na oprawie umieszczono wielokolorową mozaikę skórzaną. Kapitałka haftowana ręcznie na 2 igły. Złocenia wykonano na białko, złotem 23 ¾ karata, wykorzystując najlepsze dawne techniki złoceń. Na wyklejce książki oraz oklejce futerału zastosowano marmurek ręcznie barwiony w/g technik renesansowych. Grzbiet 9-polowy, zwięzy wypukłe, 4 szyldziki z złoconymi napisami. Brzegi kart barwione na czerwono. Książka wykonana na specjalne zamówienie Centrum. Wklejony certyfikat podpisany odręcznie przez Dominikę Borysławską. Wspaniały, piękny egzemplarz.
Auction
Antiquarian auction
30 October 2020 CET/Warsaw
Start price
179 EUR
Hammer price
209 EUR
Overbid
117%
Views: 199 | Favourites: 4
Auction

Antykwariat Tom

Antiquarian auction
30 October 2020 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Antykwariat Tom
Contact
Antykwariat Tom
ul. Żelazna 91
00-879 Warszawa
+48 226201301