Verzeichniss der Münz- und Medaillen-Sammlung des L. Welzl von Wellenheim (II. Band II Abtheilung).
Bardzo ładny stan zachowania, oprawa półskórkowa z epoki, ze złoceniami.
Egzemplarz uczestnika aukcji, z notowanymi skrupulatnie atramentem cenami wynikowymi pozycji na marginesie.
W ofercie monety związane z Polską: Śląsk, Pomorze, jak i obszerny dział monet polskich (pozycje od 10928 do 11416).
Przekrojowo Polska od Bolesława Krzywoustego, po XIX wiek. Wiele rzadkich, istotnych z punktu widzenia polskiej numizmatyki pozycji, w tym monet złotych, czy złotych odbitek medali.
- wydanie Wiedeń 1845
- format 21 x 14.5 cm
- stron 805