10

Olga Bukowska ( ur.1979), Miała na imię, 2021

add Jūsų užrašas 
Pozicijos aprašymas
Sąmatos: 267 - 334 EUR | 1 200 - 1 500 PLN

tusz, akwarela na papierze o gramaturze 300 g, format 24 x 17,5 cm, sygn.pdr znak autora BUK

Olga Bukowska maluje od zawsze. Wychowała się wśród farb, płócien i pędzli. Jej rodzice są artystami – mama pisze ikony i fotografuje, tata jest malarzem, ilustratorem i grafikiem.

Dziś malowanie to treść jej życia. Oprócz damskiej torebki lubi mieć przy sobie skrzynię z całym swoim warsztatem. Nie pozwala uciec natchnieniu, potrafi zaczepić kogoś zjawiskowego na ulicy i prosić o pozowanie. Czasem maluje kilka obrazów na raz, na przykład dwa portrety i pejzaż miejski. Modele co prawda siedzą w pracowni, ale oko ucieka w głąb ulicy, bo takie cudowne światło…

Urodziła się w 1979 roku w Kijowie, część dzieciństwa spędziła w Moskwie, od dwudziestu lat mieszka w Polsce. 

Studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jej mistrzami są profesorowie: Adam Olszyński, Antoni Nikiel, Marek Pokrywka, Anna Steliga, Marlena Makiel.

W wywiadach Olga Bukowska podkreśla, że studia nie tylko dały jej warsztat i technikę, ale też ją uwolniły - nauczyły, że artysta jest stworzeniem wolnym i ma obowiązek takim być, że musi być w pewnym sensie anarchistą, że nie może kopiować i powtarzać, tylko musi tworzyć nową, własną rzeczywistość. 

„Słuchajcie: każdy artysta musi zostać anarchistą i podeptać wszystko, co było przed nim, by móc stworzyć swoją nową, indywidualną rzeczywistość"  - prof. Marek Olszyński

Olga maluje różnymi stylami i technikami, jej sztuka nie ma jednego klimatu, kolorystyki czy maniery. Nie kopiuje samej siebie. Jest otwarta na tematyczne i techniczne eksperymenty.

Jest natomiast jedna zasada: artystka musi mieć bezpośredni kontakt z obiektem. Jeżeli portret, to tylko na żywo, nigdy z fotografii, jeżeli pejzaż, to tylko w terenie. Gdy inni artyści często dziś tworzą zerkając w ekran telefonu komórkowego, Olga szuka intymnej relacji, jest otwarta na nastój, potrzeby a nawet ocenę osoby portretowanej. PRAWDA – to jej słowo klucz.

W 2003 roku Olga Bukowska poprowadziła pierwsze warsztaty artystyczne w Londynie. Projekt przeznaczony z początku dla dzieci, przerodził się w szerszą grupę artystyczną Imaginarium (jest jakaś strona www albo na facebook?), której celem jest odkrywanie radości tworzenia, pomoc w uwolnieniu wewnętrznej potrzeby sztuki i własnej wizji uczestnika, a nie narzucenie określonej techniki czy stylu. Warsztaty odbywały się w Londynie, Aveiro i w Moskwie. 

Aktualnie można uczestniczyć w jej warsztatach w Warszawie. (wyraz WARSZTATACH powinien być aktywny i przenosić do zakładki WARSZTATY)

Olga Bukowska interesuje się również fotografią, grafiką i performansem. Ten ostatni ściśle łączy artystę z widzem w sposób bezpośredni, czasem nieprzewidywalny. Ruch, taniec, aktywność, muzyka, zmienne światło - w zderzeniu z powstającym na płótnie nieruchomym obrazem, tworzą niezwykłe połączenie statyki i dynamiki. Sam proces twórczy Olgi jest widowiskowym performansem: maluje z rozmachem, paleta zawsze pełna, do tego mocne światło i muzyka.

Próbuję łączyć malarstwo z ruchem ciała. Wtańczyć się w obraz, by go samego zmusić, nie, nie zmusić, lecz zaprosić do tańca. – O.B.

Potrafi skupić się nawet wśród obcych ludzi - widzów. Gdy maluje modela na żywo w otwartej, przeszklonej galerii, nawet przechodnie mają możliwość „wejścia" do prawdziwej pracowni; w zapachy i kolory farb, w relację twórcy i modela, mogą śledzić w realnym czasie tempo i sposób powstawania, czasem niszczenia i poprawiania obrazu.

Prace Olgi Bukowskiej znajdują się w wielu galeriach w Polsce, a także w Moskwie, w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Wśród portretowanych przez nią osób jest wiele wybitnych osobowości ze świata kultury, mediów i biznesu.

Obecnie Olga mieszka i tworzy w Warszawie, ale często i chętnie porzuca pracownię, by malować ludzi w ich prywatnych wnętrzach lub ulubionych plenerach.

 • 2019 "Art of connecting" (Sztuka łączenia) - performance in the Castle Pieskowa Skała (under Cracow)
 • 2019 "Art Live‘’(Zywa sztuka) – exhibition in the Koneser Gallery, Warsaw
 • 2019 " Art Nomade" – exhibition and performances on the Night of Museum , Warsaw
 • 2019 "HER"(ona) – Teutsch Gallery, Warsaw
 • 2018 "Stories" (Opowieści)– exhibition and master classes in the Studio Details, Moscow
 • 2018 "Gossip"(Pogaduszki) – exhibition in the Haute Couture House by Viola Spiechowicz
 • 2018 "Woman in the big formate"( Kobieta w dużym formacie) exhibition in the Abdank Gallery, Warsaw
 • 2017 "How good you are"(Jak dobrze, ze jestes..) exhibition, dedicaded to my dad, "Now limit heaven Gallery", Rzeszów
 • 2017 "Small size of Big experience"(mały format wielkiego przeżycia) Cities Gallery in Rzeszów
 • 2016 "Improvisations", Unizaro Gallery, Moscow
 • 2016 "Bird of the Paradise"( Rajski Ptak), Matulka Gallery, Milanówek
 • 2016 Master classes and exhibition in the Montessori School, Warsaw
 • 2016 Exhibition painting in the Abdank Gallery, Warsaw
 • 2015 Master classes, workshops painting, drawing and graphics in the Aveiro, Portugal
 • 2015 Pantomime performance and exhibition "Gestures" (Gesty) Casino-Gallery in the hotel Marriott, Warsaw
 • 2014 "Reactivations" - exhibition in the "Schody" Gallery, Warsaw
 • 2014 Exhibition painting art in the Abdank Gallery, Warsaw
 • 2014 "Magic Garden" (Zaczarowany ogród)– exhibition in the St. Praga, Warsaw
 • 2013 "Sirin"- exhibition in the Aquarium Gallery, Gdynia
 • 2013-2018 – master classes "Imaginarium Arts" group in the London and Moscow

And participant of numerous group exhibition organized in Poland and abroad, as well as international plein-airs and workshops.

Aukcionas
Aukcja Abstraction&Animals Kolekcjonerska
gavel
Data
16 Gegužis 2021
date_range
Pradinė kaina
133 EUR
Sąmatos
267 - 334 EUR
1 200 - 1 500 PLN
Pozicija neparduota ir gali būti vis dar prieinama. Jeigu norite ją pirkti, siųskite užklausimą dėl pardavimo galimybės ir aktualios kainos
Rodyta: 28 | Mėgstami: 0
Aukcionas

WorldartB.Gallery

Aukcja Abstraction&Animals Kolekcjonerska
Data
16 Gegužis 2021
Aukciono eiga

Bus siūlomos visos pozicijos

Aukciono mokestis
18.00%
OneBid skaičiuoja papildomus mokesčius už siūlymus.
Viršijimai
  1
  > 100
  2 000
  > 200
  5 000
  > 500
  10 000
  > 1 000
 
Reglamentas
I

1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów, bezpośrednio od artystów lub stanowiące własność WorldartB Anna Katarzyna Borowczak, zwaną dalej Organizatorem Aukcji.
Organizator aukcji jest pośrednikiem handlowym pomiędzy komitentami wstawiającymi obiekty na aukcji a kupującymi. Zgodnie z oświadczeniami komitentów obiekty stanowią ich własność lub dysponują oni pełnią praw w zakresie rozporządzania nimi i nie są objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym czy skarbowym.

2. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu oraz estymację. Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji.

3. Wystawy obiektów aukcyjnych dostępne są na telefon po uprzednim  umówieniu na spotkanie ( 607 781 420 ), a po pandemii, będzie możliwość oglądania obiektów w ściśle wyznaczonym miejscu i i czasie, każdorazowo podane miejsce przy miejscu aukcji.

W trakcie ich trwania zachęcamy do kontaktu z marszandem, e-mailowo: [email protected] lub telefonicznie, który chętnie odpowie na wszystkie pytania i ustali spotkanie.

II

1. Osoby zainteresowane licytacją, które nie mogą przybyć na aukcję, mają możliwość  złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Organizatora Aukcji (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest informacją poufną).

2.  Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia u Organizatora Aukcji na numer telefonu 607 781 420, maksymalnie  przeddzień dnia aukcji,( jedna doba przed aukcją ), aby reprezentować go podczas aukcji. Niezbędne jest przesłanie e-mailowo: [email protected]   fotokopii swojego dokumentu tożsamości w celu weryfikacji danych i zlecenia na konkretną pozycję.

3.1. Obsługa zleceń z opcją „z limitem ceny”.
Podczas aukcji nasz pracownik w Państwa imieniu licytuje obiekt, na który zostało złożone zlecenie maksymalnie do podanego w zleceniu limitu ceny. W przypadku wygranej licytacji klient na adres e-mail otrzymuje informację z potwierdzeniem wygranej i rozliczenie zakupu.

3.2. Obsługa zleceń z opcją ”proszę dzwonić”.
Istnieje możliwość licytacji przez telefon za pośrednictwem jednego z naszych pracowników. W tym celu łączymy się telefonicznie z klientem podczas trwania aukcji przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału  licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez klienta numerem telefonu. Organizator Aukcji rekomenduje wskazanie maksymalnego limitu ceny, do której można licytować w Państwa imieniu. Zastrzegamy prawo do nagrywania i archiwizowania rozmów telefonicznych, o których mowa powyżej.

4.  Licytacja w imieniu klienta.

Aby uczestniczyć w licytacji wystarczy złożyć swoje zlecenie „chęci kupna” elektronicznie, telefonicznie lub wypełnić formularz w siedzibie galerii i domu aukcyjnego. Obowiązuje wyżej opisana formuła Rejestracji i składania zleceń. Zawarte w zleceniu kwoty powinny dotyczyć maksymalnej kwoty wylicytowanej i nie uwzględniać opłaty aukcyjnej i opłat dodatkowych. Powinny być wyrażone w PLN oraz zgodne z  obowiązującą Tabelą postąpień. W przypadku dwóch lub większej ilości zleceń z takim samym limitem decyduje kolejność zgłoszeń. Opisane usługi licytacji w imieniu klienta są bezpłatne i poufne.

5. Organizator Aukcji nie ponosi odpowiedzialności za techniczne problemy, brak możliwości połączenia telefonicznego się z klientem podczas aukcji.

III

1. Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę - Aukcjonera.

2. Licytacja rozpoczyna się od ceny wywoławczej podanej w katalogu. Większość obiektów posiada cenę gwarantowaną, poniżej której obiekt nie może być sprzedany bez dodatkowej zgody właściciela.

3. Aukcjoner może sam składać oferty, kolejne lub w odpowiedzi na oferty Klientów, aż do poziomu ceny rezerwowej.

4. O postąpieniu w licytacji decyduje Aukcjoner. Zwyczajowo wynosi ono ok. 10 %.

5. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą ceną. Zakończenie licytacji następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnąć spór lub ponownie przeprowadzić licytację.

6. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny gwarantowanej oznacza to, że umowa kupna-sprzedaży jest zawarta.

7. Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie niższym niż cena gwarantowana, ostateczne zawarcie umowy kupna-sprzedaży musi zostać potwierdzone przez właściciela obiektu w terminie 5 dni od daty aukcji. Wylicytowana cena stanowi wiążącą ofertę nabywcy. W przypadku gdy po aukcji zostanie zgłoszona druga oferta zakupu – co najmniej w cenie gwarantowanej, pierwszy oferent ma prawo pierwokupu w cenie gwarantowanej.

8. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 18%. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyjną zawiera podatek od towarów i usług VAT.

IV

1. Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji lub uzgodnieniu oferty.

2.  Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty ( gotówką lub przelewem do Organiztora Aukcji - WorldartB Anna Katarzyna Borowczak, NIP 897 108 36 65, nr konta bankowego   21 1090 1753 0000 0001 4028 3249 ).
 
3. Odbiór.

Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy wyłącznie po dokonaniu pełnej zapłaty. Wymagane jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Zakupione obiekty mogą zostać wydane tylko nabywcy lub osobie posiadającej pisemne jego upoważnienie.
Na życzenie Organizator może zapakować i wysłać zakupione prace pocztą kurierską na koszt odbiorcy, jednak nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną zwłokę w realizacji dostawy lub uszkodzenia obiektu podczas transportu. Zakupione na aukcji obiekty powinny być odebrane w ciągu 7 dni od dnia aukcji. W przeciwnym razie klient może być obciążony kosztami magazynowania. Na terenie Warszawy  i okolic lub Wrocławia praca może zostać dostarczona osobiście na adres, po uprzednich ustaleniach z nabywcą.

V

1. Organizator Aukcji daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu i wystawia certyfikat autentyczności.

VI

1. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po zakończeniu licytacji obiektu.

VII

Uczestnik aukcji wyraża zgodę na przetwarzanie i przechowywanie swoich danych osobowych przez Organizatora Aukcji. Dane osobowe klientów są informacjami poufnymi i pozostają do wyłącznej wiadomości Organizatora Aukcji i podmiotów powiązanych, które mogą je przetwarzać w zakresie niezbędnym do realizacji zleceń licytacji.

Galeria i Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów starszych niż 55 lat oraz o wartościach przekraczających limity określone w ustawie O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.

Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących płatności gotówką w kwocie powyżej 10 000 Euro.
 
Apie aukcioną


FAQ
Apie pardavėją
WorldartB.Gallery
Kontaktas
WorldartB.Gallery
room
ul. Saska 11
03-914 Warszawa
phone
+48 607 781 420
Klientai perkantys meno kūrinius taip pat pirko
keyboard_arrow_up
add