Pesquisa avançada Pesquisa avançada

Armia świateł

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować. Każda z prac prezentuje inny styl i formę, a różnorodność to jedna z najpiękniejszych cech sztuki. 


Dawid Schab, Martwa natura z czerwonymi krzesłami, 2022r,
Segunda-feira, 16 Outubro, Galeria w Zaułku

Terapeutyczną funkcją sztuki zainteresowany był już w starożytności Arystoteles. Sztuka Davida Schaba to nadawanie koloru codzienności, a kolory wspaniale poprawiają nastrój. Barwny obraz uwrażliwi nasze wnętrze, przegoni zmęczenie oraz doda energii pomimo pogarszającej się pogody.

Dawid Schab, Martwa natura z czerwonymi krzesłami, 2022r,

FINER, Panieński
Segunda-feira, 16 Outubro, Leonarda Art Gallery

Artysta jest jednym z najbardziej innowacyjnych twórców graffiti. Poza działalnością w przestrzeni miejskiej zajmuje się także grafiką i animacją. Praca przypadnie do gustu miłośnikom najmłodszych form sztuki. Ciekawie zaburzona perspektywa w połączeniu z intensywnymi kolorami to mieszanka, która przyciąga uwagę i zatrzymuje na dłużej.

FINER, Panieński

Hugo Giza (ur. 1982, Gdańsk), Bez tytułu, 2023
Terça-feira, 17 Outubro, DESA Unicum

Surowy, minimalistyczny pejzaż, który wprowadzi do wnętrza spokój i przestrzeń na przepływ emocji. Odcienie niebieskiego tworzące plamę koloru z jednej strony wyraziście podkreślą swoją obecność, z drugiej strony ukoją emocje.

Hugo Giza (ur. 1982, Gdańsk), Bez tytułu, 2023

Ludwik MACIĄG (1920-2007), Szkic konia w cwale
Quarta-feira, 18 Outubro, Warszawski Dom Aukcyjny

Artysta był miłośnikiem koni, żołnierzem kawalerii, w związku z czym znał te zwierzęta doskonale. Ludwik Maciąg był wierny patriotycznym ideałom, rysowanie i malowanie koni było dla niego poniekąd ucieczką przed tematami propagandowymi, lansowanymi w okresie PRL-u. Jak nikt dotąd potrafił ukazać ekspresję i dynamikę konia, co widać na rysunku.

Ludwik MACIĄG (1920-2007), Szkic konia w cwale

Stanisław BRACH (ur. 1972), Kopernik, 2023
Quarta-feira, 18 Outubro, Pragaleria

Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci astronoma. W związku z tym pojawiają się liczne wydarzenia, upamiętniające jego postać. Artyści również żywo reagują na otaczającą rzeczywistość, tak, jak Stanisław Brach, tworząc porcelanową figurę „Kopernik”.

Stanisław BRACH (ur. 1972), Kopernik, 2023

Tomasz MASIONEK, Bez pomarańczy, ale za to z szalikiem
Quinta-feira, 19 Outubro, Dom Aukcyjny DNA

Najnowszy cykl obrazów artysty to „Reinterpretacje”, który jest wynikiem fascynacji malarstwem mistrzów takich jak Jan Matejko, Józef Brandt czy Józef Chełmoński. Tym razem artysta stworzył swoją wersję „Żydówki z pomarańczami” autorstwa Aleksandra Gierymskiego, zrabowanego w trakcie II wojny światowej i odzyskanego w 2011 roku. Dobrze oddany motyw główny oraz charakter oryginału sprawiają, że od razu jesteśmy w stanie rozpoznać inspirację.

Tomasz MASIONEK, Bez pomarańczy, ale za to z szalikiem

Jan Gotard (1898 Warszawa - 1943 Warszawa), Znachorka, lata 30. XX w.
Quinta-feira, 19 Outubro, DESA Unicum

Malarz osiągał niezwykły efekt dzięki swojej technice, malował szpilką, którą z pietyzmem rozprowadzał nakładane laserunkowo farby. Artysta wspaniale manewruje w kompozycji pomiędzy rozmyciem a realistycznym detalem. Niesamowita praca, która z pewnością podniesie wartość, nie tylko materialną, kolekcji.

Jan Gotard (1898 Warszawa - 1943 Warszawa), Znachorka, lata 30. XX w.

Józef Mehoffer (1869-1946), Zaczarowany ogród, 1903
Sábado, 21 Outubro, Galeria 26 Michał Pikul Handel Sztuką

Grafika powstała w tym samym roku, co najsławniejszy obraz malarza, „Dziwny ogród”. Widać, że był to motyw, który w tamtym czasie intensywnie zajmował artystę. Ciekawa, intrygująca kompozycja, wykonana graficznie w taki sposób, że wiele osób mogłoby pomyśleć, iż jest to grafika współczesna.

Józef Mehoffer (1869-1946), Zaczarowany ogród, 1903

Bolesław Szańkowski, PORTRET DAMY W BŁĘKITNEJ SUKNI, 1938
Domingo, 22 Outubro, Agra-Art

Dla miłośników malarstwa klasycznego świetna okazja do pozyskania doskonałej jakości portretu. Kameralny portret wytwornej damy zachwyca pięknie oddaną tkaniną, intensywnym światłocieniem i znakomicie oddaną fizjonomią postaci. Artysta przeniósł uwagę na postać, rozmywając tło, co było bardzo dobrym zabiegiem.

Bolesław Szańkowski, PORTRET DAMY W BŁĘKITNEJ SUKNI, 1938

Lucyna Góralczyk, Piknik, 2023
Domingo, 22 Outubro, Piąty Wymiar - Galeria Sztuki

Kompozycja, która łączy w sobie współczesność i dawny styl. Niektóre elementy są dopracowane aż do przesady, trącając sztucznością, aczkolwiek całość prezentuje się niezwykle estetycznie i znajdzie wielu zwolenników.

Lucyna Góralczyk, Piknik, 2023


keyboard_arrow_up