Pesquisa avançada Pesquisa avançada

Siła schematu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Każda linia prowadzi wzrok, kieruje go w mocny punk, oprowadza po dziele sztuki. Dobra kompozycja to połowa sukcesu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.


Zakład Porcelany “Chodzież”, Serwis kawowy 'Regina' dla 6 osób, lata 60./70. XX w.
Terça-feira, 10 Outubro, Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny

Serwis kawowy "Regina" jest elegancki, ale i również bardzo nowoczesny. Klasyk z górnej półki designu z lat 60-70. Wyprodukowany w Zakładach w Chodzieży kultowy projekt, składa się z dzbanka, mlecznika, cukiernicy, sześciu spodków i sześciu filiżanek. Będzie idealnym wyborem podczas podwieczorku, uroczystych przyjęć i rodzinnych spotkań.

Zakład Porcelany “Chodzież”, Serwis kawowy "Regina" dla 6 osób, lata 60./70. XX w.

Stanisław Szukalski (1893 Warta k. Sieradza - 1987 Los Angeles), 'Hełm przodków', 1940/2015
Terça-feira, 10 Outubro, DESA Unicum

Jako fanatyk prasłowiańszczyzny i mitu polskiej potęgi, Stanisław Szukalski skłaniał się ku tematom historycznym i alegorycznym, wykorzystując od strony formalnej elementy geometrycznej stylizacji. Niezwykle ciekawe prace artysty zyskują na popularności i z pewnością staną się wartościową pozycją w kolekcji.

Stanisław Szukalski (1893 Warta k. Sieradza - 1987 Los Angeles), "Hełm przodków", 1940/2015

Adam SETKOWICZ (1876-1945), Zestaw 5 prac miniaturowych
Quarta-feira, 11 Outubro, Rempex

Zestaw kilku prac to świetny pomysł na urozmaicenie pojedynczej ściany we wnętrzu. Prace idealnie do siebie pasują, cechą charakterystyczną wielu prac artysty są małe formaty. Uniwersalne tematy każdej pracy będą pasować do wielu miejsc.

Adam SETKOWICZ (1876-1945), Zestaw 5 prac miniaturowych

Małgorzata MALINOWSKA (pseud. Miriam TAJCHER, ur. 1984), Avenue D'arbres, 2023
Quarta-feira, 11 Outubro, Pragaleria

Odwrócona tyłem modelka robi tajemnicze wrażenie na odbiorcy, podobnie jak miejsce. Nie do końca wiemy, czy to polana, czy las, skupiamy się na kolor i realistycznie oddanych szczegółach. Warto zwrócić uwagę, chociażby na piękną wstążkę we włosach.

Małgorzata MALINOWSKA (pseud. Miriam TAJCHER, ur. 1984), Avenue D'arbres, 2023

Jean-Claude Plewniak (pseud. Mark Renton), akryl na płótnie, 90 x 90 cm
Quinta-feira, 12 Outubro, Jagiellońska 1

Geometryczne tło doskonale komponuje się z geometryczną sukienką modelki, tworząc interesujące połączenie. Również perkusja swoim kształtem wpisuje się w całość kompozycji. Geometria sama w sobie jest mocnym kierunkiem, z intensywnymi kolorami tworzy niezwykle wyrazistą kompozycję.

Jean-Claude Plewniak (pseud. Mark Renton), akryl na płótnie, 90 x 90 cm

Tadeusz KANTOR (1915-1990), Spektakl
Quinta-feira, 12 Outubro, Rempex

Każda praca Tadeusza Kantora jest warta zainteresowania. Tę artysta nazwał „Spektakl”, lecz pobrzmiewają w niej tak, jak w większości prac artysty echa II wojny światowej. Malowana akwarelą jest w świetnym stanie, z łatwością można śledzić kreskę autora oraz z przyjemnością przeanalizować każdy z planów.

Tadeusz KANTOR (1915-1990), Spektakl

Magdalena Kępka, Biała Królowa, Czarna Królowa, z cyklu Kalendarz, 2023
Sexta-feira, 13 Outubro, Art In House

Piękny obraz, którego główny motyw opiera się na kontraście. Artystka wspaniale oddała obie części obrazu, dbając o detale i drobne różnice. Uwagę przyciąga także tło, a raczej umieszczenie okrągłej kompozycji na złotym tle. Pomimo wykończenia kompozycji, niektóre elementy pojawiają się także poza kołem, co jest ciekawym elementem.

Magdalena Kępka, Biała Królowa, Czarna Królowa, z cyklu Kalendarz, 2023

M. SZCZERBIŃSKI, MIMOZY
Sábado, 14 Outubro, DESA Kraków

Klasyczna martwa natura, której główna zaleta tkwi w kolorystyce. Pięknie dobrane odcienie niebieskiego i żółtego łączą się ze sobą, tonowane przez biel i brąz. Wspaniałe modelowanie światłocieniem wydobyło z kompozycji to, co najlepsze.

M. SZCZERBIŃSKI, MIMOZY


keyboard_arrow_up