akwaforta, akwatinta, papier; 49,5 x 49,5 cm (wymiar kompozycji),
61,5 x 68 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Cierpienie" 4/20 akwaforta / akwatinta Sandra Trejderowska 2019, edycja: 4/20.
W 2019 roku ukończyła studia licencjackie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Pracę dyplomową zrealizowała w pracowni grafiki warsztatowej. Stworzyła cykl sześciu prac pt. „Moje mitologie". Grafiki wykonane zostały w technice akwatinty i akwaforty mają charakter kolażu. Autorka interesuje się rzeźbą klasyczną, którą ukazuje w swoich pracach. Jest członkiem grupy plastycznej „Communio Graphis" w Górze Kalwarii. Bierze udział w wystawach grupowych, na których można podziwiać jej realistyczne olejne obrazy. Artystka inspiruje się sztuką klasyczną.