brąz złocony; biały marmur; wys. figury: 52 cm.
Francja, k. XIX w.
Postać siedzącej, zamyślonej kobiety w antykizowanej szacie, ze stylusem w ręku; z boku przy jej nogach oparta lira z rezonatorem ze skorupy żółwia. Na podstawie sygnatura: „BULIO". Cokół kolisty, toczony z białego marmuru.