Pesquisa avançada Pesquisa avançada
22

Vincenz Carl Dub, Zestaw sztućców na 12 osób w drewnianej kantynie, Wiedeń, 1886 - 1922

add A sua nota
Descrição do item
Zestaw srebrnych sztućców na 12 osób, o próbie srebra 4 (750), w skład których wchodzą: łyżki obiadowe, widelce obiadowe, widelce przystawkowe, noże obiadowe, noże przystawkowe, łyżeczki do herbaty, łyżeczki do kawy, łyżeczka do soli, szczypce do cukru, dwie solniczki ze szklanymi, wkładami, chochelka do sosu, łyżka i widelec środka stołu, chochla do zupy. Czerpaki chochli, oraz wnętrza solniczek złocone. Łącznie 93 elementy. Stan zachowania: sztućce w stanie bardzo dobrym; chochla do zupy posiada niewielkie zniekształcenia na czerpaku; na każdym sztućcu monogram poprzedniego właściciela (JB lub BJ lub IB lub BI); całość w eleganckiej, drewnianej kantynie, zamykanej na kluczyk (uszkodzone haczyki, pęknięcie górnego wieka). Wyrób charakterystyczny dla wzornictwa Austro-Węgier końca XIX wieku. Początki firmy V.C. Dub Wien Silberwarenfabrik sięgają 1838 roku, kiedy to przybyły z Czech Thomas Dub (1811-1889) założył w Wiedniu warsztat przy Zieglergasse 65. Po jego śmierci firmę prowadził syn, Vincenz Carl Dub (1852-1922), któremu manufaktura zawdzięcza prężny rozwój. Specjalizacją firmy były sztućce, których była wiodącym wiedeńskim dostawcą, oraz kasety na cygara i papierosy. Literatura: W. Neuwirth, Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen, 1867-1922. Vol. I: A-K, Wiedeń 1976, s. 158; H. Cantz, Viennese silver: modern design, 1780-1918, Kunsthistorisches Museum Wien 2003, s. 387.
Leilão
Leilão de objectos de prata
03 Outubro 2020 CEST/Warsaw
Preço inicial
3 596 EUR
Preço de venda
nenhuma oferta
O item não está mais disponível
Visualizações: 105 | Preferidos: 0
Leilão

Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

Leilão de objectos de prata
03 Outubro 2020 CEST/Warsaw
Itens com lances

Todos os itens estão listados para licitação

Prémio do comprador
A OneBid não cobra taxas adicionais pela licitação.
Incrementos dos lances

Termos e Condições
Sobre o leilão
Sobre o vendedor
Contacto
NAUTILUS Galeria i Dom Aukcyjny sp. z o.o. spółka komandytowa
ul. Rajska 20
31-124 Kraków
+48 668 900 360