[KRAKÓW]. Przedmieście Stradom. Le Faubourg de Stradom. Litografia form. 10,9x17,9 na ark. 15,2x24,4 cm.
Banach II 2/22. Widok na kościół Nawrócenia św. Pawła w Krakowie i przyległe budynki (obecnie przy ul. Stradomskiej) pochodzący z pracy Jana Nepomucena Głowackiego "24 widoków [!] miasta Krakowa i jego okolic" (Kraków 1836). Planszę (w kolejności 22 - numer w prawym górnym narożniku) wg rysunku z natury J. N. Głowackiego odbito w paryskim zakładzie litograficznym Engelmanna. Pod kompozycją z lewej sygn. "Jacottet et David d'aprés le dessins de J. N. Głowacki", z prawej - nazwa litografa. Ubytek dolnego narożnika, fragment górnego marginesu skośnie odcięty, niewielki ślad zawilgocenia na prawym marginesie.
Naposledy pozerané
Prihláste sa pre zobrazenie zoznamu položiek
Obľúbené