LEM Stanisław
ASTRONAUCI
wyd.1
Warszawa 1951, Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik", str. 334, format 15x21cm
Fantastyczna opowieść o losie wyprawy na Wenus będąca debiutem książkowym Lema. Powieść szybko stała się bestsellerem, była wielokrotnie dodrukowywana. Po jej wydaniu pisarz został przyjęty do Związku Literatów Polskich.
OPRAWA MIĘKKA
Stan DB/ DB+/ otarcia i zagięcia okładek, silniejsze zagięcia na k.przedtyt., na kilku kolejnych k. drobny ślad zagięcia narożnika