Aktualności

Historia jednego obrazu: Salvator Mundi Leonadro da Vinci

Co sprawia, że obraz ten stał się najgłośniejszym wydarzeniem tego roku? Salvator Mundi czy Zbawiciel świata autorstwa Mistrza renesansu Leonarda da Vinci to niezaprzeczalnie największe i najbardziej nieoczekiwane odkrycie artystyczne XXI wieku.

Magdalena Gogół - Wybór kadru

Galeria Xanadu zaprasza na wystawę indywidualną Magdaleny Gogół zatytułowaną "Wybór kadru"! Wernisaż odbędzie się w czwartek 9 listopada 2017 r. w godz. 18:00-21:00 w siedzibie Xanadu na ul. Hożej 51 w Warszawie.

Sztuka polityczna – jej rola we współczesnym świecie oraz poziom sprzedaży.

Podczas tegorocznych Frieze Art Fair w Londynie – jednego z najważniejszych wydarzeń świata artystycznego, trudno było nie zauważyć tendencji podążających w stronę sztuki zaangażowanej politycznie.

Couchette coach - wystawa grupy Skład Doczepiony w Galerii Xanadu

W Galerii Xanadu trwa wystawa zbiorowa członków nieformalnej grupy twórczej Skład Doczepiony zatytułowana "Couchette coach"! Wernisaż odbył się 6 października 2017 r. Wystawa potrwa do 22 października 2017 r.

Julia Kowalska - Blaknę. Wystawa indywidualna w Galerii Xanadu

Galeria Xanadu zaprasza na pierwszą wystawę indywidualną Julii Kowalskiej zatytułowaną "Blaknę"! Wystawa trwa w dniach 10-31 października 2017 r. w siedzibie galerii na ul. Hożej 51 w Warszawie - można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.

Wystawa “Hiszpańskie światło” Anny Nosowicz Ruiz w Galerii Xanadu

W Galerii Xanadu na ul. Hożej 51 w Warszawie można obecnie oglądać wystawę indywidualną Anny Nosowicz Ruiz zatytułowaną “Hiszpańskie światło”. Ekspozycja otworzyła się 13 września 2017 r.

Historia najdroższego obrazu sprzedanego w polskim domu aukcyjnym

Niezwykle cenne dzieło jakim jest Zabicie Wapowskiego w czasie koronacji Henryka Walezego Jana Matejki jest najdroższym obrazem sprzedanym w polskim domu aukcyjnym za ponad 3 mln złotych.

When will you marry? Paul Gauguin - historia najdroższego obrazu świata

Dotychczas najdroższym dziełem świata jest płótno francuskiego postimpresjonisty Paula Gauguina When will you marry? z 1892 roku. Obrazy Gauguina z okresu polinezyjskiego to jedne z najbardziej podziwianych i pożądanych dzieł sztuki okresu postimpresjonistycznego.

Galeria Xanadu na Warszawskich Targach Sztuki

Warszawskie Targi Sztuki opublikowały już pełną listę wystawców na tegoroczną 15. edycję. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 października 2017 r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Najpopularniejsze muzea świata

Ranking najczęściej odwiedzanych instytucji muzealnych na świecie.

Dotacje instytucji muzealnych

Czy konieczne i niezastąpione staje się finansowanie prywatne? Jakie strategie przyjmują same instytucje?

Noc Muzeów w Galerii Xanadu - wystawa “Na krawędzi światła” Ewy Zawadzkiej

W Galerii Xanadu na ul. Hożej 51 w Warszawie można obecnie oglądać wystawę indywidualną prof. Ewy Zawadzkiej zatytułowaną “Na krawędzi światła”.