Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Bogactwo sztuki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Pojęcie bogactwa w kontekście sztuki to nie tylko jej wartość materialna, ale również, jeśli nie przede wszystkim artystyczna, sentymentalna i misyjna. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Eric Cire, Siedząca nago
27 marca, 19:00, Galeria Mabello

Zaokrąglona sylwetka świadczyła o zamożności, wysokiej pozycji społecznej, płodności, była kanonem piękna przez tysiąclecia. Nie da się ukryć, że figurka nawiązuje do najsłynniejszego tego typu dzieła sztuki – prehistorycznej „Wenus z Willendorfu”. Ciekawy design pracy, z pewnością przykuje uwagę i zaintryguje oglądających.

Eric Cire, Siedząca nago

Tadeusz Machowski, All because of people, 2022
27 marca, 19:30, 101 Projekt

Przykład niezwykle interesującej abstrakcji, w której widoczne jest połączenie kilku technik malarskich i wykorzystanie wielu narzędzi, dających rewelacyjny efekt. Niektóre fragmenty obrazu, jak m.in. ten w prawym dolnym rogu wydaje się częścią krajobrazu, w tym kontekście centralną część kompozycji można zinterpretować jako wir burzowy. Aczkolwiek, jak to bywa w przypadku abstrakcji, interpretacji może być wiele.

Tadeusz Machowski, All because of people, 2022

Wlastimil Hofman (1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba), Dziewczynka z jabłkiem i faun, 1923
28 marca, 19:00, DESA Unicum

Okres międzywojenny to czas dynamicznego rozwoju artysty. Hofman dużo malował. Wypracował styl nie do podrobienia, mający wiele zwolenników. Klasyczny portret dziewczynki będzie pasował do wielu wnętrz i wystrojów, a postać fauna dodaje mu tajemniczości i rozbudza ciekawość. Będzie to także świetny pomysł na prezent dla ceniących klasyczne malarstwo.

Wlastimil Hofman (1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba), Dziewczynka z jabłkiem i faun, 1923

Julia NOWOTNA (ur. 2001), Wiosna, 2022
29 marca, 19:30, Pragaleria

Praca spodoba się ceniącym tradycyjną formę z ekscentryczną nutą. Praca zwraca uwagę swoim realizmem oraz warstwą znaczeniową. Tradycyjny układ kompozycyjny został zaburzony przez oryginalny element ludzkiej głowy, enigmatycznie istniejący wśród martwej natury. Symboliczna jest także kolorystyka obrazu.

Julia NOWOTNA (ur. 2001), Wiosna, 2022

Patrycja PIĘTKA (ur. 1998), Nieznajomi I, 2020
30 marca, 19:00, Wallspace Gallery

Obraz byłby klasycznym portretem, gdyby nie ciekawa forma zastosowana przez artystkę. Wykorzystanie estetyki negatywu, stosunkowo rzadko spotykane w malarstwie pogłębiło konceptualny charakter dzieła. Ponadto, świetny warsztat, skutkujący dopracowanymi detalami i realistyczną kompozycją sprawia, że przez chwilę można naprawdę zastanawiać się, czy widzimy obraz, czy negatyw.

Patrycja PIĘTKA (ur. 1998), Nieznajomi I, 2020

Jan Dubrowin (ur.1957), ' Straż przyboczna' 2023
30 marca, 19:00, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Widoczne na obrazie charty to prawdziwie „przyboczna straż” kobiety. Artysta przeniósł uwagę na psy, zamazując drugi plan, na którym znajduje się kobieca postać. Nie zmienia to faktu, że kolorystyka kompozycji pięknie wydobywa czerwień sukni.

Jan Dubrowin (ur.1957), " Straż przyboczna" 2023

Tomasz Koper, Chwila ciszy, 2023 r.
31 marca, 21:00, Young Polish Gallery

Czasami nie trzeba pokazywać twarzy i widocznych na niej emocji, żeby przyciągnąć uwagę odbiorcy. W tym przypadku główną rolę odgrywa kolorystyka i wyczucie oraz dopracowanie detali. Piękne przejścia kolorystyczne i perfekcyjnie wymodelowane draperie dodają pracy charakteru. Podobnie jest w przypadku nostalgicznie rozmytych świateł miasta widocznych zza okna.

Tomasz Koper, Chwila ciszy, 2023 r.

Stanisław Marciniec, Rakoniewice
02 kwietnia, 18:00, Galeria Horn

Linoryt to trudna, ale wspaniała technika, która pozwala oddać najmniejsze szczegóły, zwłaszcza w przypadku architektury. Artyście udało się pięknie uchwycić charakterystyczną architekturą przyrynkowych domów podcieniowych. Czerń i biel pozwalają skupić się na dużej ilości detali.

Stanisław Marciniec, Rakoniewice

keyboard_arrow_up