Ciało w sztuce

Ciało w sztuce

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Ciało nie jest już tym samym, czym było dawniej. Kultura i popkultura zmieniły sposoby odczuwania ciała oraz postrzegania go. Niezmiennie jest to jeden z najczęstszych motywów w sztuce, modyfikowany na różne sposoby. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

06 lipca, 19:30, Black Art

Pochodząca z Ukrainy artystka tworzy niezwykłe obrazy w duchu surrealizmu. Dzięki interesującej kompozycji ciało kobiece jest oryginalnie wyeksponowane i połączone z resztą tła. Ma dopracowaną i konkretną estetykę. Obraz ma nowoczesną formę i będzie pasował do wielu wnętrz.

Anastazja Markovych, Narodziny Wenus

06 lipca, 21:00, Galeria Xanadu

Ciekawa praca, nawiązująca swoją kompozycją do twórczości najlepszych polskich malarzy i grafików. Ciało ludzkie wpisane w bryłę zyskuje nieco rysunkowy charakter. Interesującym zabiegiem było umieszczenie prostokąta w miejscu z głową postaci, dając wrażenie ekranu lub okna, budując wyraźny kontrast. Kolorystyka obrazu pomimo przybrudzonych kolorów, dzięki przetarciom, różnorodnym liniom i plamom przykuwa uwagę i sprawia, że obraz nabiera charakteru.

Elżbieta Boukourbane, Trans I, 2018

08 lipca, 19:00, Artessia Dom Aukcyjny

Obraz, który zainteresuje zarówno miłośników sztuki dawnej, jak i współczesnej ze względu na tematykę i twórcę oryginału. Będzie świetnie wyglądał w wielu miejscach, w szczególności, jeśli zależy nam na wykazaniu się znajomością historii sztuki i zainteresowaniu odbiorców.

Wytwórnia nieokreślona, XIX/XX w., Tondo - Madonna della seggiola, wg obrazu Rafaela Santi (1483-1520)

09 lipca, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Niezwykle oryginalne i interesujące dzieło. Kompozycja obrazu wymaga interpretowania go na kilku poziomach i zagłębienia się w sens dzieła. Artystka połączyła ze sobą wiele różnych motywów i kształtów, które wspaniale współgrają. Postać na środku pomimo zupełnie innej estetyki idealnie pasuje do całości.

Adam NOWACKI, Dainty Angel cz.2 z serii Kawałek mojego życia, 2021 r.

09 lipca, 20:00, Galeria Vratislavia

Rysunek postaci bazuje na różnorodnych odcieniach i pogrubionej kresce, dzięki czemu artystce udało się uzyskać „czysty” i minimalistyczny efekt. Nagość na obrazie nie jest silnie wyeksponowana, co sprawia, że obraz można umieścić w wielu miejscem i zachwycać się jego pięknem. Dzięki kolorystyce i formie kompozycja nawiązuje do secesyjnego malarstwa.

Aleksandra Adamczak, "Akt 4"

Intrygujący sposób ujęcia ciała, które w zasadzie ginie w kompozycji, dzięki swojemu ułożeniu. W zasadzie stapia się z tłem. Dużą zaletą obrazu jest wykorzystanie kilku kolorów do zbudowania zarówno postaci, jak i kompozycji.

Aleksandra Wiszniewska, "W poszukiwaniu minionego dnia"

10 lipca, 19:30, Art In House

Artystka znalazła nowoczesny sposób na wykorzystanie klasycznego motywu łaźni oraz kąpiących się osób. Intrygującymi elementami są schodki i podest, które swoją geometrią przełamują znaną scenę. Wizerunki kobiet są niezwykle dopracowane i pokazują świetny warsztat artystki.

Paulina Rychter, W łaźni, 2021

11 lipca, 21:00, Galeria Maya

W twórczości Rafała Olbińskiego często pojawia się motyw nagości, w szczególności kobiecej. Artysta za każdym razem umieszcza go w ciekawej kompozycji i otoczeniu. W tym przypadku nawiązał m.in. do antyku i współczesności, łącząc ze sobą różne motywy.

Rafał Olbiński, The Night of the Shooting Star S

keyboard_arrow_up
add