Dyskretny urok sztuki

Dyskretny urok sztuki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Myśląc o zakupie pejzażu, martwej natury lub portretu, powinniśmy uwzględnić ich uniwersalny wymiar. Ten rodzaj sztuki jest modny i pożądany, gdyż w swoim klasycznym gatunku potrafi dzięki talentowi artysty ulec przetworzeniu w niespotykanych dotąd kierunkach. W dyskretny sposób świadczy o warsztacie autora i zachwyca prostotą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.13 lipca, 21:00, Pragaleria

Żywa kolorystyka nadaje ogólny ton dziełu sztuki, które pomimo ostrych kontrastów jest bardzo przyjemne dla oka. Odejście od realistycznego przedstawienia sytuacji na obrazie pogłębiło radosny nastrój i przywodzi na myśl obrazy fowistów. Będzie świetnym prezentem, idealnie pasującym także do pokoju dziecięcego.

Michalina Czurakowska, Bez tytułu, 2020

15 lipca, 19:00, FACE TO FACE ART

Ciekawe połączenie motywów sztuki dawnej i współczesnej. Skontrastowanie rzeźby antycznej z abstrakcyjnymi elementami dało interesujący, graficzny efekt. Plamy koloru są niezwykle żywo i dynamicznie namalowane i rozmieszczone, co ciekawie koresponduje ze statycznym antycznym wizerunkiem, dodatkowo pokazanego tyłem.

Bartek Jarmoliński, Nautilus, 2020

Twórczość Ewy Jasek w głównej mierze opiera się na portretach, które cechuje ciekawa forma i kompozycja. Artystka zawsze znajduje interesujący sposób na wkomponowanie postaci w obraz tak, aby każda z nich miała swoje cechy indywidualne. Uwagę przykuwa także spójna kolorystyka w tym przypadku idealnie korespondująca z ciałem.

Ewa Jasek, Lx1, 2020

15 lipca, 19:30, Pragaleria

Klasyczny pejzaż w dobrym tego słowa znaczeniu. Będzie idealnym uzupełnieniem wystroju salonu lub jadalni. Przywodzi na myśl świetne warsztatowo pejzaże realistów z nutą romantyzmu.

Krystyna Krzyszczyk, Chata, 2019

16 lipca, 19:30, Krakowski Dom Aukcyjny

Obraz o wyraźnym zabarwieniu erotycznym, ale pokazanym w bardzo subtelny sposób. Żurawski do perfekcji opanował portretowanie kobiet, gdyż największą część jego dzieł zajmują akty kobiece. Na uwagę zasługuje również oddanie kolorytu epoki poprzez namalowanie modelki w charakterystycznym w XX-leciu międzywojennym stroju kąpielowym i czepku.

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976), "Kobieta z parasolką"

Bardzo ciekawa i przedstawiona w niecodzienny sposób martwa natura. Przedmioty ukazane na obrazie wyglądają, jakby lewitowały w powietrzu lub zastygły po podrzuceniu ich w górę. Ciekawy efekt dało skontrastowanie mocnych kolorów z równie mocno przykuwającym uwagę tłem.

Borys MICHALIK (1969-2018), "Kompozycja" (1999)

18 lipca, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Praca pochodzi z lat 30., czyli okresu, w którym artysta zainteresował się kulturą ludową. Postanowił utrwalać na swoich obrazach historię i kulturę, włożył dużo pracy w dokumentację regionalnych strojów i portretowanie lokalnych mieszkańców. Prace artysty oprócz walorów artystycznych mają więc wartość prawie dokumentalną.

Józef Pieniążek (1888 Pychowice -1953 Kraków), Kobiety ze Spisza, 1934

19 lipca, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Ulubionymi motywami artysty były martwe natury i kwiaty. W akwareli Kwiaty w oknie dodatkowo pojawia się fragment pejzażu, który również był częstym motywem w twórczości Grotta. Warto zwrócić uwagę na ciekawie i precyzyjnie oddane detale obrazu, co wymaga dużych umiejętności w posługiwaniu się farbami wodnymi.

Teodor Grott (1884-1972), Kwiaty w oknie

keyboard_arrow_up
+