Eklektyzm górą

Eklektyzm górą

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Młoda sztuka stała się fenomenem polskiego rynku. Nie bez powodu, gdyż powstające dzieła są coraz bardziej oryginalne. Nie należy jednak rezygnować z zakupu sztuki dawnej, której oferta jest równie okazała. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

14 czerwca, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Praca malarza polskiego pochodzenia żydowskiego działającego głównie we Francji. Uprawiał głównie malarstwo pejzażowe, szczególnie krajobrazy nadmorskie z Bretanii i Wandei z kłębiącymi się chmurami. Obraz prezentuje charakterystyczny styl malarstwa artysty.

Ludwik CYLKOW (1877 - 1934), Pejzaż z łódkami, 1915

14 czerwca, 19:30, 101 Projekt

Oryginalna praca łącząca w sobie nowoczesne malarstwo i nawiązanie do stylów dawnych epok. W formie i kompozycji pobrzmiewają echa renesansowych malowideł. Interesująca jest także warstwa konceptualna.

Konard Kucz, Respice finem, 2018

15 czerwca, 19:30, Galeria Xanadu

Geometryczna budowa postaci w ciekawy sposób koresponduje z tematyką obrazu. Wykorzystanie motywu okna ciekawie podzieliło kompozycję i także dodało jej interesującego wydźwięku. Pomimo gestu zatrzymania i zawieszenia emocji przedstawionych postaci obraz jest pełen uczuć.

Kazimierz Drejas, Na temat kobiety XXXIV, 2006

16 czerwca, 19:30, Pragaleria

Praca warta zainteresowania w szczególności dla miłośników portretów, konkretnie portretów znanych osób oraz fanów Marleny Dietrich. Artystka dobrała ciekawą kolorystykę, która unowocześnia kompozycję oraz interesujący sposób kadrowania.

Jaga Szczepanik (ur. 1983), Marlena, 2021

17 czerwca, 19:00, Antiqua et Moderna

Przykład niesamowitej twórczości Tomasza Sętowskiego, jednego z najlepszych polskich malarzy nurtu realizmu magicznego. Obraz zachwyca na wielu poziomach, jest dowodem na ogromną wyobraźnię artysty i wspaniały warsztat malarski.

Tomasz Sętowski (1961), KONCERT, 1995 r.

17 czerwca, 19:00, Dom Aukcyjny DNA

Obraz dzięki swojej żywej kolorystyce dodaje energii i pozytywnie nastraja. Sama koncepcja połączenia postaci ze słonecznikami jest interesująca i oprócz wyjaśnienia tytułu nawiązuje do nierozerwalnego połączenia człowieka z naturą. Z pewnością zwróci uwagę wielu odbiorców i będzie wspaniale wyglądał we wnętrzach.

Olena Lytvinienko, "Sunflower in my head"

18 czerwca, 19:30, Art In House

Oryginalny pomysł na połączenie tematyki sacrum i profanum. W oryginalnej formie i kompozycji wyraźnie widać wpływy malarstwa Gustava Klimta i secesji. Ciekawy rysunek postaci zwraca uwagę nie tylko na elementy kompozycyjne, ale także tematykę pracy.

Anna Oleszkiewicz, Rodzinna Fotografia, 2021

19 czerwca, 16:00, DESA Kraków

Obrazy artystki z pewnością są warte zainteresowania nie tylko ze względu na ciekawą formę i kompozycję, ale także niesamowity warsztat malarski ich autorki. Skoczek-Wojnicka do perfekcji opanowała zagadnienie portretu.

Mira SKOCZEK-WOJNICKA, DWA KAMIENIE I DWIE KULE - LEKKIE RELACJE

19 czerwca, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Obraz wzbudzający zachwyt nie tylko miłośników realizmu magicznego i zagadnień fantastyki. Jest kolejnym przykładem wykorzystania wyobraźni artysty do stworzenia niesamowitego dzieła pod względem konceptualnym i formalnym.

Alicja Rekowska (ur. 1990), Księżycowy pył, 2021

19 czerwca, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Litografia o nieco bajkowej tudzież wręcz komiksowej formie. Dużą zaletą jest użycie w bardzo przemyślany sposób kolorów i stworzenie przy ich pomocy ciekawej wizualnej opowieści o mieście.

Irena HASSENBERG (RENO)

20 czerwca, 19:30, Galeria Akwarium

Intrygujący obraz zawierający szeroką paletę symboli i skojarzeń. Świetnie wpasuje się m.in. do pokoju dziecięcego, a dzięki swojej żywej kolorystyce doda energii i ożywi każde pomieszczenie.

Anna Malinowska , Apooloosa ,

20 czerwca, 21:00, Avantgarden Gallery

Uwagę zwraca w szczególności pięknie wymodelowane morze i jego kolorystyka. Obraz będzie nie tylko świetnym uzupełnieniem każdego wystroju, ale także pozytywne wpłynie na nastrój oglądającego.

Magdalena Malczewska, Zatrzymać chwilę, 2021

18 czerwca, 19:30, Art In House

Artystka tworzy bardzo charakterystyczne obrazy, których styl zachwyca wielu koneserów dzieł sztuki. Artystka nie tylko dba o interesującą kompozycję i formę, ale także warstwę konceptualną i symbolikę.

Katarzyna Słowiańska-Kucz, Perła, 2021

keyboard_arrow_up
add