Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Eksplozja natury

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Matka natura ciągle pozostaje dla artystów ogromną inspiracją. Rzeczywistość zapewnia niewyczerpalne źródło ciekawych tematów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Marcin Wilk, Szum 6, 2021
18 lipca, 19:30, 101 Projekt

Interesujący pod względem konceptualnym portret. Realistyczny wizerunek przełamuje wykorzystanie motywu szumu, przywodzącego na myśl szum fal telewizyjnych, który zagnieździł się w głowie modela. Abstrakcyjną formę kompozycji pogłębia także czarne tło oraz awangardowa rzeźba.

Marcin Wilk, Szum 6, 2021

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961), Martwa natura z różami
20 lipca, 20:30, Galeria Plac Zamkowy

Alfons Karpiński do mistrzostwa opanował malowanie martwej natury z kwiatami. Pozycja ta przedstawia wiele cech charakterystycznych malarstwa artysty, są to zarówno temat, jak i układ i kolorystyka. Dekoracyjna kompozycja o stonowanej gamie barwnej będzie wspaniałą ozdobą wielu wnętrz i świetnym pomysłem na prezent.

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961), Martwa natura z różami

Magdalena BRONAKOWSKA, Kwiat paproci, 2021 r.
21 lipca, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Niezwykle oryginalna kompozycja podejmująca wątek natury. Obraz można analizować zarówno pod kątem tła, mandali, jak i środkowego pejzażu. Wykorzystanie motywu mandali, dopracowanego w każdym detalu, pozornie różnego od reszty wspaniale zespoliło się z kompozycją. Obraz z pewnością zwróci uwagę wielu osób i cudownie urozmaici wnętrze.

Magdalena BRONAKOWSKA, Kwiat paproci, 2021 r.

Iza Staręga, Bez tytułu, 2014
21 lipca, 19:30, Galeria Xanadu

Artystka postarała się, aby w ciekawy sposób sportretować psy, niezwykle wdzięczny temat malarski. Klasyczny wizerunek psa został przełamany dodaniem fragmentu tułowia drugiego towarzysza. Utrzymanie podobnej kolorystyki dodatkowo pogłębia skupienie odbiorcy na temacie obrazu.

Iza Staręga, Bez tytułu, 2014

Magdalena Konopka, Rozbudzone nadzieje, 2022
21 lipca, 19:00, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Ciekawe połączenie portretu z pejzażem. Oczywiście głównym elementem obrazu są widoczne na nim kobiety, a szczególnie przewodniczka trzymająca świecę. Obraz w interesujący sposób przedstawia coś na kształt rytuału, mistycznego obrzędu. Realizm postaci pogłębia dramatyzm i tajemniczość namalowanej sceny.

Magdalena Konopka, Rozbudzone nadzieje, 2022

Artur Bell, Pejzaż z Nadrenii
21 lipca, 19:00, SDA Bydgoszcz

Artysta jako przedstawiciel niemieckiej szkoły pejzażu specjalizował się w malowaniu krajobrazów, w tym także norweskich fiordów. Klasyczny pejzaż zachwyca swoją prostotą i niesamowitym realizmem. Malarzowi wspaniale udało się oddać klimat i charakter przedstawionej sceny. Patrzymy na obraz niemal jak na fotografię lub wręcz czujemy się, jakbyśmy spoglądali przez okno na prawdziwy fragment rzeczywistości.

Artur Bell, Pejzaż z Nadrenii

Adam Papke, Pejzaż
24 lipca, 20:00, Galeria Maya

Piękny, klasyczny pejzaż wykonany w technice akwareli. Technika ta wymaga zaawansowanych umiejętności warsztatowych. Artysta przy pomocy drobnych plam i kresek stworzył malowniczy i rozległy krajobraz, który przypadnie do gustu wielu osobom.

Adam Papke, Pejzaż

keyboard_arrow_up