Harmonia koloru

Harmonia koloru

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Artyści często przez kolor chcą coś wyrazić, nadać elementom swoich dzieł symbolicznego znaczenia. Kolor potrafi wspaniale przykuć uwagę odbiorcy, jednakże to od kompozycji i tematu zależy, czy to zainteresowanie przerodzi się w trwalszą relację. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.03 sierpnia, 22:00, Galeria Nanazenit

Obrazy Sławka Zbioka Czajkowskiego są przerysowanymi, psychodelicznymi kompozycjami z surrealistycznymi elementami. Artysta posiada dużą wyobraźnię, którą przelewa na płótno, dlatego obrazy malarza mają silny ładunek emocjonalny. Gratka dla fanów surrealizmu i abstrakcji.

SŁAWEK ZBIOK CZAJKOWSKI, "Strange taste" 2019 r.

05 sierpnia, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Estetyka malarska Ludwika Klimka miała swój rodowód w kolorystycznej szkole „kapistów”, co można zauważyć również na obrazie Marina. Niezwykle interesującym elementem obrazu jest woda, artysta użył pięknej mieszanki kolorów, pasującej to równie przemyślanej kolorystyki nieba. Rozmycie konturów i operowanie plamą barwną w celu budowania kształtów podkreśla istotę kompozycji, jaką jest nadmorski krajobraz.

Ludwik Klimek (1912 Skoczów - 1992 Nicea), Marina

07 sierpnia, 21:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Karnawał to okres maskarad i zabaw. Tajemniczy bohaterowie obrazu artystki wyglądają, jakby właśnie brali udział w jednej z maskarad zahipnotyzowani jej nastrojem. Kolorystyka obrazu ciekawie rezonuje z wyobrażeniem pełnego kolorów, przerysowanego motywu karnawału. Interesujący efekt dała multiplikacja ptaszków pojawiających się w górnej części obrazu, samoistnie tworzących abstrakcyjny obiekt.

Magdalena RYTEL-SKOREK, Karnawał, 2020 r.

Bardzo ładna kolorystyka plus złote elementy składają się na często wykorzystywany w popkulturze wizerunek świnki. W tym przypadku pomimo żywej kolorystyki i kontrastowemu połączeniu ceramiczna figurka Małgorzaty Kot stanie się przykuwającym uwagę, ale nie przesadnie ozdobnym elementem wystroju. Obiekt idealnie nadający się na prezent.

Małgorzata KOT, Hrum, model Dots-Raster, 2019 r.

08 sierpnia, 19:30, Art In House

Artysta przedstawił na obrazie ciekawe połączenie realistycznego motywu, jakim jest akt z równie realistycznymi głowami jelenia i sarny. Jednakże umieścił wizerunki kobiety i mężczyzny w abstrakcyjnym kontekście i wpisał je wkoło, co dało efekt stylistycznego collage’u. Jest to również idealny obraz dla lubiących akty, ale bez epatowania nagością.

Lech Bator, Olivia&Jack, 2020

Kolor to pierwsze, na co zwraca się uwagę, patrząc na obraz Pauliny Zalewskiej. Piękne, czyste, kontrastowe kolory i niezwykły blask księżyca przywodzi na myśl miasteczka Europy Południowej. Ciekawa postać w jeszcze ciekawszej kształtem łódce to dobra przeciwwaga kolorystyczna i stylistyczna dla wyrazistej kompozycji.

Paulina Zalewska, Bezpieczna przystań V, 2020

09 sierpnia, 22:00, Galeria Ether

Ciekawa propozycja wydawałoby się klasycznego tematu, jakim jest pejzaż. Artysta uzyskał efekt wyrazistej kompozycji, ale nostalgicznej i niepokojącej, co przykuwa uwagę odbiorcy i pozwala zatrzymać się dłużej i podziwiać malarskie ujęcie.

Jacek Barszcz, "Zmierzch jesienny"

keyboard_arrow_up
+