Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Inne spojrzenie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Artysta, kreując inne spojrzenie na rzeczywistość, nie tylko przekazuje swoją wrażliwość oraz często światopogląd, ale także rozbudza w odbiorcach sztuki refleksję. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Agnieszka Pluszczewicz, Nie, 2020 r.
Wtorek, 11 kwietnia, Young Polish Gallery

Praca, która zdecydowanie zwraca na siebie uwagę. Po pierwsze dzięki kolorom, w większości ciepłym i dynamicznym, po drugie poprzez koncepcję. Wymowa obrazu to odniesienia zarówno to wolności słowa i sprzeciwu, jak i cielesności. Ostre, surowe i geometryczne pasy dodatkowo podkreślają wydźwięk kompozycji.

Agnieszka Pluszczewicz, Nie, 2020 r.

Rafał Borcz ( 1973 ), Brzoza, 2014
Czwartek, 13 kwietnia, Black Art

Siła tego pięknego pejzażu tkwi w monokolorze. Główną barwą jest biel, z której artysta dzięki pomocy monochromatycznych kolorów zbudował brzozę, roślinność, linię horyzontu oraz zaznaczył taflę wody. Chłód i sterylność krajobrazu wyróżniają obraz, popychając go momentami wręcz w kierunku abstrakcji.

Rafał Borcz ( 1973 ), Brzoza, 2014

Ksenia MIRHARODSKAYA (ur. 1999), Martwa natura z mandarynkami, 2022
Czwartek, 13 kwietnia, Pragaleria

Pomimo intensywnych odcieni owoców, najwięcej dzieje się na drugim planie. Wykorzystana w draperii tęczowa paleta prezentuje się imponująco, odbijająca kolor metalowa miska to ciekawy zabieg formalny. Warto także zwrócić uwagę na znajdujące się po lewej stronie cząstki owoców, w takiej formie rzadko spotykamy je w martwej naturze.

Ksenia MIRHARODSKAYA (ur. 1999), Martwa natura z mandarynkami, 2022

Grafika japońska
Sobota, 15 kwietnia, Looxon

Sztuka japońska jest jedną z najoryginalniejszych. Stonowana paleta barwna prezentowanej grafiki pozwala skupić się na jej szczegółach i przedstawionej scenie. Autor zdecydował się przedstawić realistycznie zarówno wnętrze, jak i człowieka, co nie jest często spotykane, szczególnie w najpopularniejszych grafikach.

Grafika japońska

Radosław Kuźmiński, Kolory w mieście, 2023
Piątek, 14 kwietnia, Art In House

Akwarela to trudna technika, wymagająca dobrego warsztatu. Wykorzystanie jej w pejzażu nadaje mu miękkości, deszczowego klimatu i płynności. Artysta wyraźnie zróżnicował poszczególne elementy, podkreślając niektóre detale mocniejszymi kolorami. Dzięki temu praca przyciąga uwagę zarówno z bliska, jak i z daleka.

Radosław Kuźmiński, Kolory w mieście, 2023

Wlastimil Hofman (1881 - 1970), 'Miłosierdzie'
Niedziela, 16 kwietnia, Connaisseur

Wlastimil Hofman w swojej twórczości prezentował nowe spojrzenie na sztukę, szczególnie portret. Symbolistyczne przedstawienia dzieci są nie do pomylenia z innymi przykładami wizerunków. Siła artysty tkwi w umiejętności uchwycenia emocji, gestu postaci w połączeniu z wyczuleniem na barwy i światłocień.

Wlastimil Hofman (1881 - 1970), "Miłosierdzie"

Tomasz Sętowski, Kości zostały rzucone
Niedziela, 16 kwietnia, Galeria Maya

Wspaniała grafika, w której przenikają się różne style, konwencje i pomysły. Artysta pokusił się o zestawienie swojej twórczości z wątkami kubistycznymi i surrealistycznymi. Wykorzystanie najbardziej znanych motywów z obrazów mistrzów malarstwa nowoczesnego to prawdziwa uczta dla oka, podobnie jak umieszczenie ich postaci w kompozycji.

Tomasz Sętowski, Kości zostały rzucone


keyboard_arrow_up