Jesienne mikroopowieści

Jesienne mikroopowieści

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Jesień to fascynująca pora roku ze względu na kolory i piękną grę świateł. Jest to moment, w którym doceniamy delikatne i nastrojowe kompozycje wykonane nie tylko o tej porze roku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.09 listopada, 19:30, Pragaleria

Artysta z jednej strony zakładał pewien plan w trakcie tworzenia pracy, z drugiej natomiast pozostawiał ruchy decyzji przypadku wyzwolonego przez rzut monetą lub kostką. Interesujące prace Winiarskiego są znane na całym świecie.

Ryszard Winiarski (1936 - 2006), Game 3 x 3 for 1, 1999

11 listopada, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Hayden był jednym z najwybitniejszych malarzy polskiego pochodzenia związanych ze środowiskiem École de Paris. Pejzaż pokazuje kunszt warsztatu artysty, gdzie miękki dukt pędzla oddaje subtelne niuanse portowego wybrzeża.

Henryk Hayden (1883-1970), W cichym porcie

11 listopada, 20:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Artysta zdobył uznanie, malując krajobrazy. Mocna paleta kolorów i wyjątkowa technika Dzigurskiego przemówiły do szerokiego grona odbiorców. Wielokrotnie mówił, że otwarty horyzont malowanej przez niego scenerii jest metaforą wolności, zwróconej po wojnie.

Aleksander Dzigurski (1911-1995), Widok na Capri, 1948 r.

12 listopada, 21:00, Galeria Maya

Oprócz ciekawego rysunku tafli wody warto docenić minimalistyczną kompozycję, która wydobywa piękno łódki. Uwagę przyciąga również ciekawa i oryginalna rama, która jest jednym z elementów tworzących interesująca kompozycję.

Wilhelm Mosblech, Łódź żaglowa na morzu

13 listopada, 19:00, Galeria Vratislavia

Artystka użyła atrakcyjnej palety kolorystycznej, która podkreśla kształty owoców. Ciekawym krokiem było lekkie rozmycie elementów i rozmazanie tła, a nie wyostrzenie, co jest częste w martwych naturach. Kompozycja sprawia wrażenie, jakbyśmy przechodzili koło niej, widząc ją lekko rozmazaną w ruchu.

Olena Yemelianova, (ur.1972) Winogrona z jabłkiem, 2020

14 listopada, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Pierwowzór tego obrazu znajduje się w Luwrze. Jest to wspaniała pozycja dla osób poszukujących klasyki. Obraz na pierwszy rzut oka zachwyca kunsztem wykonania. Po raz kolejny rama jest dodatkowym atutem.

KONCERT WIEJSKI wg Tycjana, XIX w.

15 listopada, 19:00, Yegorov Gallery

Artystka chętnie malowała polskie dworki i ich wnętrza, z których jest najbardziej znana. Malowała także pejzaże, które wyróżnia subtelność i nastrojowość, mistrzowska gra świateł i cieni. Dzięki grubemu nałożeniu farby widocznymi pociągnięciami pędzla możemy prześledzić gest artystki, co zawsze jest ciekawe i inspirujące.

Bronisława Rychter-Janowska (1868-1953), Wodospad Rheinfall, Szafuza, Szwajcaria, 1901 r.

15 listopada, 19:30, Galeria Akwarium

Niezwykle interesująca praca rysunkowa. Bardzo realistyczna, wręcz fotorealistyczna, dopracowana w każdym szczególe, przy użyciu ciekawej, monochromatycznej palety. Przyciągnie wzrok każdego, gdyż świadczy o wysokich umiejętnościach artystycznych autora, a uniwersalna tematyka będzie pasowała do większości wnętrz.

Jerzy Rymar,Palacze

15 listopada, 21:00, FACE TO FACE ART

Kompozycje w kształcie kostki są najbardziej charakterystyczne w twórczości artysty. Obraz całości zmieniał się w zależności od przyjętej przez widza perspektywy, wywołując w nim konfuzję. Ciekawa pozycja ze względu na technikę, jak i renomę artysty i jego twórcze poszukiwania.

Victor Vasarely, VEGA NOIR, VEGA-WA-3, VEGA-WA-2, OND-FIRE, 1969 - 1971

keyboard_arrow_up
+