Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Jeszcze więcej sztuki w nowym roku!

Jeszcze więcej sztuki w nowym roku!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

W nowym roku 2022 życzymy wszystkim samych dobrych inwestycji w sztukę oraz wielu okazji do obcowania ze wspaniałymi dziełami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Natasza Mirak (ur. 1976), Urokliwe jeziorko, 2021
03 stycznia, 19:30, Pragaleria

Niezwykle urokliwy pejzaż połączony z fantastycznymi elementami roślinnymi. Artystka ciekawie zbudowała kompozycję, wykorzystując przeźroczystą taflę wody. Przez to, że nierzeczywiste fragmenty są elementami natury, cała kompozycja jest bliska odbiorcy. Kolorystyka i wykonanie również zasługują na uwagę. Obraz będzie świetnie nadawał się do wielu wystrojów, nawet do pokoju dziecięcego.

Natasza Mirak (ur. 1976), Urokliwe jeziorko, 2021

Teodor GROTT (1884-1972), Białe róże w wazonie
05 stycznia, 18:00, Galeria Vratislavia

Grott malował wspaniałe martwe natury, w szczególności kompozycje kwiatowe. Warto przyjrzeć się kolorystyce obrazu, która jest zachwycająca. Niesamowity i rzadko spotykany odcień niebieskiego granatu pięknie kontrastuje z kolorem róż. Można poczuć lekki niedosyt, patrząc na dolną część obrazu, aczkolwiek jest to fragment, dzięki którem zwracamy uwagę w szczególności na kwiaty i górną część kompozycji.

Teodor GROTT (1884-1972), Białe róże w wazonie

Erwin Wyjadłowski (1980), bez tytułu
07 stycznia, 19:00, Postmoderna

Artysta często podejmuje tematykę łączenia sztuki figuratywnej geometryczną formą, co daje intrygujący efekt. Przez to, że obraz nie ma tytułu, a sama kompozycja jest otwarta, odbiorca ma duże pole do interpretacji. Na pierwszym planie wyłaniają się geometryczne rysy, które sugerują ludzki wątek w kompozycji. Zaciemnione oczy i całe twarzy to jeden z wielu motywów, który wyzwala chęć analizy kompozycji.

Erwin Wyjadłowski (1980), bez tytułu

Alfred Anioł, Hatchback
08 stycznia, 19:00, Artnesto

Wykonanie obrazu przywodzi na myśl estetykę street-artu. Grubo kładziona farba podkreśla każdy ruch pędzla, a pociągnięcie owych ruchów poza kształt samochodu dodało kompozycji dużo dynamiki. Z daleka samochód wygląda jak pojazd widmo, aczkolwiek przy bliższym przyjrzeniu się możemy dostrzec lekko zaznaczoną postać za kierownicą. Optymistyczny i niezwykle „żywy” obraz przypadnie do gustu wielu osobom.

Alfred Anioł, Hatchback

Marta Abramowicz, Bez tytułu, 2007
09 stycznia, 22:00, Bohema Nowa Sztuka

Dla miłośników takiego nurtu młodej sztuki i łączenia technik plastycznych pozycja nie do przegapienia. Artystka zestawiła świetne warsztatowo rysunki postaci i przedmiotów z elementami popkultury. W kompozycji, w której widać bardzo klasyczne elementy zestawienie z kontrastowymi płaszczyznami sztuki wygląda niezwykle naturalnie. Pomimo obecności dużej ilości różnorodnych wątków kompozycja zachowuje należytą spójność.

Marta Abramowicz, Bez tytułu, 2007

Józef Robakowski, Model II
09 stycznia, 20:00, Galeria Szyb Wilson

Józef Robakowski jest jednym z najlepszych polskich neoawangardowych artystów multimedialnych, eksperymentatorem w dziedzinie fotografii i filmu, współtwórcą polskiej sztuki wideo. Prace artysty nieczęsto pojawiają się na aukcjach, a z pewnością są warte zainteresowania.

Józef Robakowski, Model II

keyboard_arrow_up