Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Malowane emocjami

Malowane emocjami

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Obrazy często są personifikacją emocji, doświadczeń i zdarzeń pochodzących z realnego świata. Urzekająca gra barw oraz światłocienia to rzeczy, w których obserwowanie warto się zaangażować. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Kaja WIŚNIEWSKA, Rozkoszny wachlarz, 2021 r.
14 stycznia, 19:00, NEXT - Aukcje Sztuki

Bajkowe zestawienie kolorystyczne ożywi każdą przestrzeń, w której obraz zawiśnie. Artystka ciekawie wymodelowała plany kompozycji. Warto zwrócić uwagę na fakturę i modelunek poszczególnych elementów. Znajdujące się po lewej stronie budynki „zawieszają” obraz w bardziej rzeczywistym świecie i pozwalają nam przenieść się do świata naszych wakacyjnych podróży i przygód.

Kaja WIŚNIEWSKA, Rozkoszny wachlarz, 2021 r.

Anna Chorzępa-Kaszub, Bez tytułu 1, 2021
14 stycznia, 19:30, Art In House

Artystka w piękny sposób uchwyciła scenę zabawy małej dziewczynki, która wyłania się z tunelu. Warsztatowo świetny obraz zachwyca także przemyślaną kompozycją, kolorami i fakturami. Niemal fotorealistyczna dokładność wzbudza w odbiorcy szczere uczucia i przyciąga wzrok. Pozycja będzie świetnie prezentować się nie tylko w pokoju dziecięcym, czy jako pomysł na prezent, ale także w przedszkolach i innych miejscach związanych z dziećmi.

Anna Chorzępa-Kaszub, Bez tytułu 1, 2021

Wojciech Piekarski, Pejzaż zimowy z rzeką
15 stycznia, 12:00, Rynek Sztuki

Kompozycja to kawałek pięknej, polskiej, zimowej przyrody. Wojciech Piekarski postarał się o różnorodność miejsca i obecnej tam roślinności, którą ujął w ożywiony sposób. Płynąca środkiem tudzież zamarznięta rzeka dynamicznie dzieli i zarazem łączy kompozycję. Niuanse drobnych gałęzi i widoczne na horyzoncie światło słońca nadają obrazowi magicznego charakteru i nastrojowej aury.

Wojciech Piekarski, Pejzaż zimowy z rzeką

Henryk EPSTEIN (1891 - 1944), Martwa natura z rybą
15 stycznia, 17:00, Galeria Vratislavia

Dawny sposób przedstawiania martwej natury znacznie różni się od współczesnego. Pomimo starannego odwzorowania rzeczywistości obraz ma w sobie pewnego rodzaju sztuczność, która jest jednak niezwykle ciekawa. Taki sposób malowania wymaga dużej wyobraźni w oddaniu zarówno światłocienia, jak i charakteru każdego przedmiotu. Nastrojowy, pełny świetlistych refleksów obraz działa kojąco na odbiorcę.

Henryk EPSTEIN (1891 - 1944), Martwa natura z rybą

Jarosław Jaśnikowski, Ponad krańcem świata, 2011
16 stycznia, 19:30, Galeria Xanadu

Prace artysty charakteryzują się zamiłowaniem autora do wszelkiego rodzaju fantastycznych pojazdów i machin, które, nawet te pochodzące z dawnych czasów pokazuje w realistyczny i dokładny sposób. Maszyny te, podobnie jak ta prezentują się zjawiskowo. Prace Jarosława Janikowskiego to zaproszenie do zwiedzania innego, ciekawego i różnorodnego świata, który jest odzwierciedleniem niezwykłej wyobraźni i warsztatu artysty.

Jarosław Jaśnikowski, Ponad krańcem świata, 2011

Tadeusz Rogowski, Pod wodą
16 stycznia, 20:00, Eikon Gallery

Pomimo że głównym elementem kompozycji jest pływająca pod wodą kobieta, to właśnie woda przykuwa uwagę do obrazu. Postać znajduje się pod wodą, ale dno wygląda jak powierzchnia wzburzonego morza, tworząc ciekawy, surrealistyczny efekt. Artysta zadbał o różnorodnie wymodelowane falę i taflę wody, o zróżnicowanie kolorystyczne i wpasowanie w tło realistycznej sytuacji, jaką jest pływanie.

Tadeusz Rogowski, Pod wodą

Janusz Kulikowski, Spitfire Jana Zumbacha, 2017r.
16 stycznia, 20:30, Avantgarden Galeria & Dom Aukcyjny

Obraz, którego kompozycja zachwyca na wielu poziomach. Można analizować zarówno każdą przedstawioną na nim część, myśliwiec, niebo znajdującą się w dole ziemię, jak i całość. Artysta wybrał model, którym latał podpułkownik Jan Zumbach, co dodatkowo buduje historię obrazu. Wspaniale dopracowane detale i dbałość o różnorodność odcieni i faktur czyni obraz niezwykle wartościowym.

Janusz Kulikowski, Spitfire Jana Zumbacha, 2017r.

keyboard_arrow_up