Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Naczynia połączone

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Artyści często mniej lub bardziej świadomie wchodzą w dialog z innymi artystami, lub istniejącymi już dziełami osiągając ciekawe rezultaty. 


Sara Ilia (ur. 1995, Warszawa), 'Hold On II', 2022
Wtorek, 12 września, DESA Unicum

Artystka w swoich obrazach chce pokazać człowieka w relacji z samym sobą, jak i zmagającego się z otaczającą go rzeczywistością. Mistrzowsko łączy intensywne kolory, które są głównym nośnikiem emocji i odzwierciedlają różne stany emocjonalne.

Sara Ilia (ur. 1995, Warszawa), "Hold On II", 2022

Daria ZBIEŃ (ur. 2002), The portrait of Mona, wg. Leonardo da Vinci 'Mona Lisa', 2023
Środa, 13 września, Pragaleria

Artystka od najmłodszych lat fascynuje się sztuką dawną, a w szczególności sztuką epoki Renesansu i Baroku. W swoich dziełach stara się odzwierciedlić styl dawnych mistrzów. Głównym celem artystki jest tworzenie prac, które zawierają podstawowe cechy malarstwa dawnego, a jednocześnie eksponują nadany im współczesny akcent. Owocem tej koncepcji jest cykl „Modern Renaissance”, w którym malarka przekształca znane dzieła mistrzów, poprzez nadanie im elementów kulturowych czy charakterystycznych dla współczesności.

Daria ZBIEŃ (ur. 2002), The portrait of Mona, wg. Leonardo da Vinci "Mona Lisa", 2023

Dariusz Kaleta (ur. 1960), 'Dialog z Malczewskim - II'
Czwartek, 14 września, DESA Unicum

Artysta wchodzi w dialog z polskim malarzem zarówno tematycznie, jak i próbując naśladować jego styl i technikę. Efekt jest interesujący, gdyż artysta nie zatraca przy tym swojego stylu i nie stara się przebić idei malarza.

Dariusz Kaleta (ur. 1960), "Dialog z Malczewskim - II"

NOT BANKSY, Banksy. Art Thieves Red, 2019
Czwartek, 14 września, Polski Dom Aukcyjny

Not Banksy to działający w Wielkiej Brytanii anonimowy artysta, który w oczywisty sposób nawiązuje do światowej sławy streetartowego artysty o pseudonimie Banksy, nie tylko poprzez przydomek. Wykorzystuje jego kultową już estetykę, a także wchodzi w dialog z najbardziej znanymi motywami twórczości najbardziej tajemniczego artysty na świecie.

NOT BANKSY, Banksy. Art Thieves Red, 2019

Magdalena Kępka, Spacer po filarach świata, 2023
Piątek, 15 września, Art In House

Interesujący obraz, gdzie spotyka się ze sobą kilka wymiarów. Artystce udało się połączyć w kompozycji kilka odległych motywów w spójną całość. Różnorodność poszczególnych fragmentów jest gwarancją przyciągnięcia uwagi na dłużej i chęci ich eksplorowania.

Magdalena Kępka, Spacer po filarach świata, 2023

Katarzyna Karpowicz (ur. 1985), Do widzenia, do jutra, z cyklu 'Ulice', 2020
Sobota, 16 września, Sopocki Dom Aukcyjny

Tytuł nawiązuje do słynnego filmu z 1960 roku. Również niektóre elementy obrazu wydają się zapożyczone z dawnej epoki. Obłe kształty prezentują się ciekawie i awangardowo w architektonicznych fragmentach. Przedstawiona na obrazie intrygująca historia ma także w sobie nutę nostalgii, smutku i tajemniczości.

Katarzyna Karpowicz (ur. 1985), Do widzenia, do jutra, z cyklu "Ulice", 2020

Józef MEHOFFER
Sobota, 16 września, Dom Aukcyjny Ostoya

Praca Józefa Mehoffera to prawdziwa gratka dla miłośników dawnego malarstwa. Portrety kobiece pojawiały się w twórczości Józefa Mehoffera już na samym początku jego artystycznej kariery. Piękne, lekkie kolory wspaniale łączą się z bogatą zdobioną ramą, kontrastując z wojenną rzeczywistością, w której trakcie powstał obraz.

Józef MEHOFFER


keyboard_arrow_up