Piękno jest w oku patrzącego

Piękno jest w oku patrzącego

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Coraz bogatsza oferta aukcyjna daje miłośnikom sztuki dostęp do wielu znakomitych dzieł, pochodzących od młodych, ale dobrze rokujących artystów oraz klasyków polskiej sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Anna Pągowska (ur.1972), Pink flamingo
29 października, 19:30, WorldartB Gallery

Artystka w ciekawy sposób wykorzystała postać flaminga jako punk centralny kompozycji. Kolor został ujęty w harmonijną, graficzną kompozycję z nutą abstrakcji, przywodzącą na myśl nowoczesne ilustracje. W ten sposób powstała wielowymiarowa i przykuwająca uwagę praca.

Anna Pągowska (ur.1972), Pink flamingo

Małgorzata Wójcik, Ludzie i roboty, 2021r.
07 listopada, 20:00, Stricte

Dzieło ma charakterystyczne cechy takich stylów jak abstrakcja, malarstwo figuratywne i ekspresjonizm. Dynamiczne linie i kształty budują żywiołowy nastrój obrazu, natomiast chłodne, niebieskie odcienie oraz wizerunek postaci i tematyka przenoszą nas do bardziej uporządkowanego i zdystansowanego świata ludzi i robotów.

Małgorzata Wójcik, Ludzie i roboty, 2021r.

Kapczyński Wojciech, bez tytułu
01 listopada, 20:00, Galeria Szyb Wilson

Intrygujący kolaż, wykorzystujący mitologiczne motywy, takie jak postać Ikara, znajdująca się w centralnej części pracy. Niezwykle ciekawie przedstawia się jej dolna część i pochylające się nad dołem zdeformowane postacie. Całość kompozycji jest dosyć mroczna, ale przejmująca i skłaniająca ku refleksji.

Kapczyński Wojciech, bez tytułu

Agnieszka Kumoń, Happy new year, 2021
02 listopada, 21:00, Galeria Xanadu

Artystka przeważnie sięga po abstrakcję, która oddaje jej przeżycia wewnętrzne przelane na płótno. Tym razem w oryginalny i nowoczesny sposób podjęła klasyczny temat martwej natury. Przedstawione przedmioty są ujęte niemal w fotorealistyczny sposób, idealnie odwzorowując detale. Artystka wspaniale oddała charakter przedmiotów i ich cechy.

Agnieszka Kumoń, Happy new year, 2021

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok – 2005 Warszawa), Z5, 1997 r.
03 listopada, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Malarstwo Zdzisława Beksińskiego jest znane na całym świecie, godnie reprezentując współczesną, polską sztukę. Prezentowany obraz powstał w 1997 roku. Zdaniem Beksińskiego to właśnie lata 90. były jego najlepszym okresem twórczości.

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok – 2005 Warszawa), Z5, 1997 r.

Barbara Lawenda (ur.), Z cyklu podróże, 2020
03 listopada, 19:30, Galeria Bellotto

Oprócz ciekawego połączenia wizerunku kobiety ze znajdującymi się obok wróblami intrygującym elementem obrazu jest limonkowe tło, na którym widać układający się w szlaczek wzór. Z jednej strony wygląda on na odbicie świetlne obecnego w pobliżu wzoru, z drugiej możemy zastanowić się nad jego abstrakcyjną, gwałtownie urywającą się formą. Ciekawy jest także fakt, zwrócenia się postaci w tamtym kierunku.

Barbara Lawenda (ur.), Z cyklu podróże, 2020

Magdallene Penke (pseud., ur. 1979), Moonrise, 2019
03 listopada, 19:30, Pragaleria

Oryginalna propozycja dla miłośników grafiki i minimalistycznego stylu. Kompozycja w ciekawy sposób pokazuje tytułowy wschód księżyca, robiąc to przy pomocy dwóch intensywnych kolorów. Efekt odbicia tudzież zdublowania tego procesu stwarza pole do rozległej interpretacji.

Magdallene Penke (pseud., ur. 1979), Moonrise, 2019

Renata Szuryga, Ku słońcu, 2021
03 listopada, 20:00, Kwadrat Art

Malarka często podejmuje temat natury i pejzaży. Patrząc na jej obrazy, zwracamy uwagę na charakterystyczny sposób kładzenia plamy, budowania światłocienia, co nadaje jej malarstwu rozpoznawalny styl. Lekko rozmazane tło buduje nastrój melancholii, jednakże intensywny kolor kwiatów i ich tytułowe zwrócenie się ku słońcu jest bardzo pozytywnym znakiem.

Renata Szuryga, Ku słońcu, 2021

Jerzy Nowosielski (1923-2011), Modlitwa
04 listopada, 19:00, Polski Dom Aukcyjny

Prezentowana praca wyróżnia się nietypowym formatem. W malowanym na sklejce portrecie dominuje ciemna gama kolorystyczna, potęgująca atmosferę zadumy. Postać rozmodlonej kobiety przywołuje skojarzenia z obrazami sakralnymi, jednym z głównych wątków twórczości artysty.

Jerzy Nowosielski (1923-2011), Modlitwa

Bogusław Jagiełło, Klasis, 2017
05 listopada, 19:30, Art In House

Złożona kompozycja, wymagająca od artysty wspaniałego warsztatu, ogromnej wyobraźni oraz umiejętności kreatywnego uporządkowania wątków. Obraz łączy w sobie pejzaż, portret, martwą naturę i abstrakcję. Mało kto przejdzie obok niego obojętnie.

Bogusław Jagiełło, Klasis, 2017

keyboard_arrow_up
+