Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Powiew świeżości

Powiew świeżości

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Wiosenną energię i rześkość warto wprowadzić także do wnętrz. Doskonałym sposobem na odświeżenie wystroju jest nowe dzieło sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Jacek Kiercz, Sopot, 2022
07 marca, 19:10, Art Studio 100

Zainteresowania Jacka Kiercza skupiają się na prymitywizmie, w swoich obrazach stara się nawiązywać do mistrzów tego stylu. Nie da się też ukryć, że artysta czerpie inspirację od Edwarda Dwurnika. Obraz cechują dopracowane szczegóły, zabawa kolorem i harmonijna kompozycja. W minimalistycznych wnętrzach kompozycja ta będzie prezentować się szczególnie dobrze.

Jacek Kiercz, Sopot, 2022

Konrad Ziółkowski, Borint, 2013
07 marca, 20:00, Salonou

Ciekawa pozycja dla osób poszukujących nowoczesnych rzeźb. Patrząc na materiał, nie do końca możemy domyślić, że praca została wykonana z żywicy. Intrygujący pomysł, przywołujący popkulturowe odniesienia z pewnością nie jest propozycją dla każdego, ale może stanowić prawdziwą ozdobę kolekcji.

Konrad Ziółkowski, Borint, 2013

Joanna Misztal (ur. 1967), Kwiat wiśni, 2023 r.
08 marca, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Obraz, który dzięki uniwersalnemu tematowi i przemyślanej kompozycji będzie pasował do wielu miejsc. Prace z użyciem szlagmetalu pięknie rozświetlają otoczenie, a na pierwszy rzut oka widać, że artystka skupiła się na dopracowaniu detali, co dodaje obrazowi charakteru.

Joanna Misztal (ur. 1967), Kwiat wiśni, 2023 r.

Natalia SZWED ur. 1998, Botanik, 2022
08 marca, 19:00, Libra

Przykład obrazu, budującego niesamowitą, magiczną atmosferę w swoim otoczeniu i w oku patrzącego. Ludowe nawiązania zostały wdzięcznie połączone z mroczną nutą magii i astrologii. Centralny układ kieruje wzrok na główną postać, ale intensywnie wymodelowane światłocieniem tło nie daje o sobie zapomnieć.

Natalia SZWED ur. 1998, Botanik, 2022

Jakub Godziszewski (ur.1989, ), Triumf Wiosny
09 marca, 19:00, Diamondscraft

Postać wiosny jest popularnym i wdzięcznym motywem malarskim. Obraz od innych wariantów różni z pewnością widoczna na nim emocjonalność. Pewność siebie głównej postaci bije z płótna, widać, kto jest tu prawdziwą królową. Ciekawa są także pozy i powierzchowność postaci pobocznych, zbliżone do nastroju głównej postaci.

Jakub Godziszewski (ur.1989, ), Triumf Wiosny

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014), Pejzaż wieczorny
09 marca, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Jest to przykład mniej charakterystycznego malarstwa artysty. Na obrazie malarz buduje głębię perspektywą i śmiałymi, długimi pociągnięciami pędzla oddając w szczególności rzeźbę terenu i przestrzenność widzianego krajobrazu. Wyrazista kolorystyka, przetarta gdzieniegdzie mocniej ruchami pędzla bardzo intryguje w przypadku pomarańczowego domu.

Eugeniusz TUKAN-WOLSKI (1928-2014), Pejzaż wieczorny

Jerzy Nowosielski (1923-2011), Hierarcha - praca dwustronna
09 marca, 19:30, Polski Dom Aukcyjny

Stulecie urodzin Jerzego Nowosielskiego jest wspaniałą okazją do nabycia jego pracy. Artysta był i jest znany w świecie jako jeden z najwybitniejszych polskich artystów 2. połowy XX wieku. Intensywnie poszukiwane przez kolekcjonerów, charakterystyczne prace są nie do podrobienia, a każde chociaż trochę zaznajomione ze sztuką oko od razu rozpozna twórczość artysty.

Jerzy Nowosielski (1923-2011), Hierarcha - praca dwustronna

Pola Sam, Taniec w Obsydianopolis, 2023
10 marca, 19:30, Art In House

Obraz zachwyca rozmachem i teatralnością. Niesamowity warsztat artystki i wielość wykorzystanych motywów świadczą o wysokiej jakości i ogromie pracy włożonej w wykonanie obrazu. W pierwszej chwili wzrok przykuwa unosząca się nad ziemią para, kobieta mającą przepięknie wymodelowaną tkaninę sukienki, jednakże każdy element kompozycji zasługuje na dłuższą uwagę i analizę.

Pola Sam, Taniec w Obsydianopolis, 2023

Eugeniusz Geppert (1890 Lwów - 1979 Wrocław), Atak kawalerii
11 marca, 16:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Częstym motywem w tego typu pracach artysty są sylwetki jeźdźców w pejzażu, ujęte w śmiałych skrótach perspektywicznych i szybkim ruchu. Warto zwrócić uwagę także na świetny rysunek postaci ludzkich i zwierząt. Sylwetki jeźdźców istnieją jednak w pewien sposób w odrealnionym świecie wizji artystycznej. Jest to jeden z powodów, dla których praca z pewnością będzie się wyróżniać.

Eugeniusz Geppert (1890 Lwów - 1979 Wrocław), Atak kawalerii

keyboard_arrow_up