Poza schematem

Poza schematem

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Młodzi artyści coraz częściej przełamują zastane w sztuce schematy. Dzięki temu codziennie pojawiają się nowe, niezwykle interesujące prace. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Przemysław Adamowski, Bez tytułu, 2016
23 listopada, 19:30, Galeria Xanadu

Intrygująca pozycja utrzymana w futurystycznym klimacie. Dziurawe ciała z powyrywanymi fragmentami, zanurzone w wodzie tworzą mroczny krajobraz. Surrealistyczną wizję uzupełniają zwisające z nieba żarówki. Obraz może wywołać mieszane uczucia, aczkolwiek z pewnością nikt nie przejdzie koło niego obojętnie.

Przemysław Adamowski, Bez tytułu, 2016

Zbigniew Warpechowski, Czerwony
24 listopada, 19:00, Wilanowski Dom Aukcyjny

Zbigniew Warpechowski jest uznawany za prekursora performance w Polsce i na świecie. Pomimo tego, artysta intensywnie, szczególnie w czasie studiów zajmował się malarstwem figuratywnym. Poza warstwą konceptualną warto zwrócić uwagę na perfekcyjnie wymodelowaną tkaninę i wspaniały światłocień.

Zbigniew Warpechowski, Czerwony

Joanna Aninowska (ur. 1975), Zaproszenie na kawę, 2019
24 listopada, 19:30, Pragaleria

Kompozycja obrazu jest niezwykle teatralna i przywołuje fantastyczne skojarzenia, takie jak Alicja w krainie czarów. Oprócz ciekawego wątku artystka zastosowała zabiegi formalne takie jak rozmazanie, małe, ale wyraźne elementy w tle oraz zaburzenie perspektywy, które dodatkowo pogłębiają zainteresowanie obrazem.

Joanna Aninowska (ur. 1975), Zaproszenie na kawę, 2019

Andy Warhol (1928-1987), Marilyn Monroe
25 listopada, 18:00, Polski Dom Aukcyjny

Andy Warhol niezaprzeczalnie był jednym z najciekawszych artystów. Portretował wiele gwiazd, ale doskonałym wyrazem jego artyzmu była seria portretów Marilyn Monroe. Estetyka pop-artu pasuje do wielu wnętrz, nadaje im nowoczesności i urozmaica przestrzeń. Dzieło Warhola bez wątpienia stanie się głównym elementem wystroju.

Andy Warhol (1928-1987), Marilyn Monroe

Bolesław Jan Czedekowski (1885 Wojniłów – 1969 Wiedeń), Matka z synem, 1923 r.
27 listopada, 16:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Czedekowski głównie malował pojedyncze portrety. Podwójne portrety w twórczości malarza nie należą jednak do rzadkości. Artysta na płótnach uwieczniał sylwetki wybitnych postaci związanych ze światem arystokracji, polityki, sztuki. Jego obrazy były niezwykle cenione, miały wyjątkowy wydźwięk, ukazywały atmosferę intymności i wzajemnych relacji uwiecznionych modeli.

Bolesław Jan Czedekowski (1885 Wojniłów – 1969 Wiedeń), Matka z synem, 1923 r.

Rafał Stach, Selfie
25 listopada, 19:30, Paint Gallery

Przykład ciekawego eksperymentu z portretem. Artysta wykorzystał różne kolory do wymodelowania twarzy portretowanej kobiety. Cała twarz została zbudowana z barwnych plam, dzięki czemu anatomiczne elementy twarzy kontrastują z tłem. Silne kadrowanie powoduje skupienie uwagi odbiorcy.

Rafał Stach, Selfie

Sławomir GĘBCZYŃSKI, Błądzenie czyli Droga
26 listopada, 20:00, Galeria Plac Zamkowy

Na obrazie widać wyraźne inspiracje malarstwem Jarosława Modzelewskiego (artysta studiował w pracowni malarza). Miłośnikom takich przedstawień serdecznie polecamy zapoznanie się z twórczością Sławomira Gębczyńskiego. Warto przyjrzeć się wspaniałemu rysunkowi postaci i ciekawemu połączeniu z geometrycznymi kształtami w tle.

Sławomir GĘBCZYŃSKI, Błądzenie czyli Droga

Romana Klinkosz ,W kąpieli
28 listopada, 19:30, Galeria Akwarium

Klimatyczny i oryginalny obraz, który przypadnie do gustu wielu osobom i będzie świetnym pomysłem na prezent. Ciekawe połączenie pejzażu z surrealistycznym motywem kąpieli w filiżance zostało utrzymane w bajkowej konwencji i wywołuje przyjemne skojarzenia.

Romana Klinkosz ,W kąpieli

Katarzyna Jastrzębska, Winter Forest, 2021r.
28 listopada, 20:00, Stricte

Artystka zajmuje się m.in. malarstwem akrylowym abstrakcji strukturalnych i pejzaży. W swoich obrazach chce pokazać nie tylko surową naturę, ale też piękno i magię. Obraz przykuwa uwagę nie tylko swoim okrągłym kształtem, co nadal nie jest bardzo popularnym formatem, ale przede wszystkim niezwykłym klimatem.

Katarzyna Jastrzębska, Winter Forest, 2021r.

keyboard_arrow_up
+