Prezenty przepełnione sztuką

Prezenty przepełnione sztuką

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Zbliżający się Dzień Dziecka może być świetną okazją do sprawienia prezentu, nie tylko najmłodszym miłośnikom sztuki, ale także znawcom tematu. Może także stać się pretekstem do wzbudzenia zainteresowania tą wspaniałą dziedziną. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

31 maja, 19:30, Pragaleria

Obraz jest przykładem ciekawego połączenia ekspresji koloru i silnego kontrastu. Inspiracją do powstawania prac artystki są emocje, obserwacje i marzenia, a tematem przewodnim- kobiety. W tworzeniu pomagają jej eksperymenty formalne w połączeniu z dużą wyobraźnią, które dają ciekawe efekty w postaci takich jak prezentowana wyżej praca.

Milena Chmielewska (ur. 1983), Zauroczenie/ Moonlight XIV, 2021

31 maja, 21:00, Galeria Xanadu

Praca Kamila Kocurka to dowód na to, że grafika może być naprawdę interesująca, przedstawiając także figuratywne elementy. Na kompozycję obrazu składają się dwa plany i dwa poziomy, w których umieszczone są przedmioty, co dało ciekawy, abstrakcyjny efekt kompozycyjny. Wydźwięk pracy jest bardzo nostalgiczny i nasuwa różne wspomnienia.

Kamil Kocurek, Sandpit, 2020

31 maja, 22:30, Galeria Ether

Oryginalny przykład abstrakcyjnego aktu, który jest na tyle organiczny w formie i przekazie, że może być traktowany także jako kompozycja plam i kształtów prowadzona przez gęste kropki. Artysta ma duże doświadczenie w badaniu i pracy nad strukturą obrazu, dochodząc do różnorodnych wniosków, które wprowadza do swojej twórczości.

Jan Wyżykowski, "Akt"

04 czerwca, 19:00, Jagiellońska 1

Portrety Pauliny Góry idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym, będą wspaniałym prezentem dla najmłodszych. Starszych zachwyci nie tylko kolorystyka i kompozycja, ale także przekaz, jaki niosą ogromne, hipnotyzujące oczy dzieci, charakterystyczna cecha portretów artystki.

Paulina Góra (ur. 1977 r.), Dom, 2021 r.

04 czerwca, 19:00, Galeria Bellotto

Portret autorstwa Waldemara Stacha łączy w sobie elementy współczesne z historyczną stylizacją. Artysta osiągnął ciekawy, nowoczesny efekt, tworząc oryginalny kostium i wizerunek postaci. Obraz będzie świetnym dodatkiem do wnętrza, również pokoju dziecięcego.

Waldemar Stach (ur.1957 r.), Ona

06 czerwca, 19:00, Galeria Szyb Wilson

Ciekawa pozycja dla osób ceniących sobie klasykę w nowoczesnym i oryginalnym wydaniu. Multiplikacja jabłka w różnym ujęciu jest interesującym sposobem zwrócenia uwagi na klasyczną martwą naturę i to, że może być ona intrygująca dla odbiorcy. Będzie pasowała nie tylko do salonu, ale także kuchni i jadalni.

Andreas Schiller, Big Apples

06 czerwca, 20:00, Eikon Gallery

Idealna pozycja dla młodszych miłośników sztuki lub literatury oraz Małego Księcia. Zachwyci najmłodszych, ale nie tylko, gdyż poza tematyką urzeka także kolorystyką i kompozycją. Klimat obrazu jest niezwykle nastrojowy i budzi wspomnienia z dzieciństwa, a sama kompozycja skłania ku refleksji.

Tadeusz Rogowski, Mały Książe

06 czerwca, 21:00, Galeria Maya

Twórczość artysty jest odzwierciedleniem jego emocji i wyobraźni. Imponujące pod względem warsztatu i kompozycji prace, takie jak ta, w ciekawy sposób poruszają zarówno temat natury i człowieka, jak i emocji. Warto przyjrzeć się ciekawym fakturom i kolorystyce.

Jacek Szynkarczuk, Relikt

keyboard_arrow_up
add