Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Rzeczywistość oczami malarzy

Rzeczywistość oczami malarzy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Jak wygląda rzeczywistość widziana oczami artystów? Aby się tego dowiedzieć, najlepiej będzie zajrzeć w ich obrazy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Edward Dwurnik / Wilhelm Sasnal, 'Kibole' ('Mościce'), 2000/2009
20 września, 19:00, DESA Unicum

Interesująca praca jednych z najbardziej znanych polskich artystów. Co ciekawe, to Edward Dwurnik postanowił przemalować obraz Wilhelma Sasnala, kupując go w ramach artystycznej prowokacji, o czym malarz nie miał pojęcia. Na pierwotnym obrazie Sasnala widniał, odmalowany w niebieskich barwach, stadion żużlowy w tarnowskiej dzielnicy Mościce.

Edward Dwurnik / Wilhelm Sasnal, "Kibole" ("Mościce"), 2000/2009

Agata Wereszczyńska, Kryza, 2022
20 września, 19:30, Galeria Xanadu

Oryginalny portret, w którym artystka bawi się formą i skalą. Poszerzony fragment korpusu postaci wygląda prawie jak rozciągający się fragment pejzażu, na d którym góruje głowa w fantazyjnej kryzie. Kolorystyka obrazu dodaje mu abstrakcyjnej nuty, podobnie jak przepaska na oczach modelki. Głębokie, szlachetne kolory dodają obrazowi tajemniczości.

Agata Wereszczyńska, Kryza, 2022

Magdalena Barczyk-Kurus ( 1985 ), Cosmos III, 2022
21 września, 19:00, Black Art

Prosty i minimalistyczny obraz o wyrazistym charakterze. Już sama forma tonda sprawia, że wyróżnia się spośród reszty. Artystka naprowadza nas tytułem na interpretację obrazu, związaną z kosmosem. Z dalszej perspektywy obraz wygląda nie tylko jak kosmiczna, wirująca siła, ale także jak pięknie wymodelowana tęczówka oka. Będzie świetnie prezentował się w wielu miejscach i wnętrzach, którym doda charakteru.

Magdalena Barczyk-Kurus ( 1985 ), Cosmos III, 2022

Maja Borowicz, ŚWIT NOWEJ NADZIEI, 2022
22 września, 19:00, Agra-Art

Ciekawa pozycja, która z jednej strony podejmuje temat aktu, nagości i ciała, z drugiej natomiast rozkładu i rozpadu otaczającego nas świata. Warto zwrócić uwagę na niezwykle realistyczne wykończenie, które miejscami aż balansuje na granicy sztuczności. Ruiny, odpadki i industrialne otoczenie ciekawie kontrastuje z nagimi ciałami modeli.

Maja Borowicz, ŚWIT NOWEJ NADZIEI, 2022

Zbylut Grzywacz (1939 Kraków - 2004 Kraków), 'Fasada', 1975
22 września, 19:00, DESA Unicum

Kolejna prosta i minimalistyczna, ale wyrazista kompozycja. Obraz to przykład egzystencjalnego malarstwa Zbyluta Grzywacza, dotykającego tematu milczącej, niewidocznej zbiorowości. Realistyczne środki wyrazu zostały zestawione z kolorowym, bardziej teatralnym fragmentem fasady, co wiele mówi o tamtym okresie.

Zbylut Grzywacz (1939 Kraków - 2004 Kraków), "Fasada", 1975

Małgorzata Kuś, Inny wymiar, 2022r.
23 września, 20:00, Stricte

Niezwykle atrakcyjna kompozycja pod względem formalnym i tematycznym. Artystka zainspirowała się przyrodą i architekturą, malując scenę z pogranicza snu. Formalna zabawa planami i perspektywą uabstrakcyjnia obraz, jednocześnie zachowując jego realistyczny wydźwięk. Obraz będzie świetnym pomysłem na prezent, gdyż przypadnie do gustu wielu osobom i uatrakcyjni wiele wnętrz.

Małgorzata Kuś, Inny wymiar, 2022r.

Jarosław Szewczyk, Virgen de Lágrimas y Favores. Semana Santa. Mano Cornuta
24 września, 12:00, Rynek Sztuki

Bardzo ciekawy i oryginalny obraz podejmujący tematykę sacrum i profanum. Artysta przetworzył motyw Virgen de Lágrimas y Favores, Dziewicy Łez i Łask, czczonej w hiszpańskiej Maladze. Pięknie wykończona postać mocno koresponduje zarówno z tłem, jak i postaciami panter i diabłów. Obraz spodoba się osobom ceniącym niecodzienne podejście do sztuki współczesnej.

Jarosław Szewczyk, Virgen de Lágrimas y Favores. Semana Santa. Mano Cornuta

keyboard_arrow_up
+