Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Siła wyrazu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Wyraziste dzieła sztuki często wywołują intensywne emocje i mogą stanowić wspaniałe źródło inspiracji. Ich siła wyrazu może poruszać, zaskakiwać i pobudzać wyobraźnię, co czyni kolekcjonowanie fascynującym doświadczeniem.  


Wojciech Fangor, M5, ed. 10/120 II, 1966 - 2002
Poniedziałek, 25 marca, 101 Projekt

Prace Wojciecha Fangora są niezwykle rozpoznawalne dzięki ich charakterystycznemu stylowi i wyrazistej estetyce. Eksperymentalna natura pracy powoduje, że zawsze będzie wyglądać nowocześnie. Posiadanie w swojej kolekcji pracy autorstwa artysty będzie nie tylko estetycznym, ale także prestiżowym doświadczeniem.

Wojciech Fangor, M5, ed. 10/120 II, 1966 - 2002

Wisior z łańcuszkiem, II poł. XX w.
Wtorek, 26 marca, DES ARTE

Biżuteria to doskonały pomysł na prezent ze względu na swoją uniwersalność, trwałość, możliwość personalizacji oraz zdolność do wyrażenia uczuć i docenienia osoby obdarowywanej. Szafir to kamień ponadczasowy, który nigdy nie wychodzi z mody. Całkowity dochód ze sprzedaży wisiora zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wisior z łańcuszkiem, II poł. XX w.

proj. Wiktor GÓRKA (1922-2004), Popioły, 1965
Wtorek, 26 marca, Pragaleria

Stare plakaty są często unikatowe i trudno dostępne. Kolekcjonowanie plakatów może być fascynującym hobby, które pozwala nam odkrywać historię, cieszyć się estetyką i designem grafik oraz wyrażać nasz osobisty gust i zainteresowania. "Popioły" Andrzeja Wajdy zyskały status kultowego filmu w polskiej kinematografii oraz są uznawane za jedno z największych osiągnięć w historii polskiego kina.

proj. Wiktor GÓRKA (1922-2004), Popioły, 1965

Alicja KAPPA (ur. 1973), Ciepły dzień, 2024
Środa, 27 marca, Pragaleria

Charakterystyczne obrazy artystki przypominają nam o pięknie świata zewnętrznego. Pejzaże mogą być punktem wyjścia do dzielenia się wspomnieniami lub planami podróży. Żywe, mocne kolory dodają wnętrzu charakteru, ożywiają przestrzeń i pobudzają kreatywność. Wprowadzenie ich do wnętrza może sprawić, że poczujemy się bardziej radośni i energiczni.

Alicja KAPPA (ur. 1973), Ciepły dzień, 2024

Tamara Łempicka(1898-1980),The sleeping Girl
Środa, 27 marca, Galeria Akwarium

Tamara Łempicka to artystka o światowej renomie, ikona art deco i dwudziestolecia międzywojennego. Jej prace są cenione przez kolekcjonerów sztuki na całym świecie. Warto skupić się nie tylko na wartości dzieła, ale również na estetyce. Oryginalny i niezwykły, jak na tamte czasy styl artystki sprawia, że jej prace są natychmiast rozpoznawalne.

Tamara Łempicka(1898-1980),The sleeping Girl

Romuald KUŁAKOWSKI (ur. 1958), Wykluczony cyfrowo, 2013
Czwartek, 28 marca, Warszawski Dom Aukcyjny

Różnorodna i bogata kompozycja sprawia, że za każdym razem patrząc na obraz, zobaczymy coś nowego i interesującego. Satyryczna praca zwraca uwagę na bardzo nowoczesny temat technologii i cyfryzacji. Poszczególne elementy można różnie interpretować, odnosząc je do tematyki dzieła. Każda część obrazu może opowiedzieć własną historię.

Romuald KUŁAKOWSKI (ur. 1958), Wykluczony cyfrowo, 2013

Watanabe Seitei (1851-1918), Zabawa z kotkiem, Tokio, 1890
Czwartek, 28 marca, Galeria Bohema

Watanabe Seitei był jednym z najwybitniejszych japońskich artystów drzeworytniczych okresu Meiji. Jego prace są dość rzadkie i trudno dostępne. Drzeworyt odznacza się precyzją, delikatnością linii i wyjątkowymi detalami, co sprawia, że jest on także technicznie imponujący. Posiadanie takiego dzieła w kolekcji może stanowić nie tylko estetyczną wartość, ale także historyczny zapis epoki, tradycji i kultury w Japonii.

Watanabe Seitei (1851-1918), Zabawa z kotkiem, Tokio, 1890


keyboard_arrow_up