Spotkania nieoczywiste

Spotkania nieoczywiste

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Każde spotkanie ze sztuką, szczególnie nowoczesną wzbudza w odbiorcy różne emocje, głównie przez różnorodne możliwości interpretacji i odbioru. Dodatkowym bodźcem jest oczywiście kwestia estetyczna. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.14 września, 21:00, Pragaleria

Ciekawa forma kolażu, którego kolory i sposób połączenia kształtów sprawia, że wygląda on prawie jak wykonany w technice cyfrowej, a został namalowany olejami i farbami akrylowymi.

Justyna Kabala (ur. 1981), Kosmolaż, z cyklu Kolaże Imaginacyjne, 2014

15 września, 22:00, Galeria Maya

Artystka w portrecie swojego autorstwa połączyła rzeczywistość i nierealistyczne formy, które nadały mu dynamiczny charakter. Nie wiemy, skąd się wzięły, ich koniec znajduje się poza obrazem, mają kontrastujący z resztą kolor, aczkolwiek są elementem ewidentnie zamierzonym. To niedopowiedzenie sprawia, że obraz jest jeszcze ciekawszy.

Agnieszka Wencka - b/t

16 września, 18:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Piękna i żywa kompozycja kwiatów w wazonie oddaje warsztat malarski Filipkiewicza. Dzięki pozostałym elementom obrazu utrzymanym w podobnej kolorystyce kwiaty stały się głównym motywem. W ciekawy sposób zostały oddane kolory i struktura drewna oraz wazonu.

Mieczysław Filipkiewicz (1891-1951), Kwiaty w wazonie

17 września, 19:00, FACE TO FACE ART

Zachwycająca układanka misternych linii wyglądających jak papilarne. Chłodna kolorystyka wyróżnia obraz wśród pozostałych, które wykonała artystka. Linie układają się w oryginalne kształty, których interpretacja pod kątem tytułu może być interesująca i wciągająca.

Barbara FRANKIEWICZ, Świątynny sen I, 2020 r.

18 września, 19:30, Art In House

Kolejny, tym razem współczesny przykład martwej natury, a konkretnie kwiatów w wazonie. Każdy element na obrazie wygląda niesamowicie realistyczne, wręcz hiperrealistycznie. Utrzymanie kompozycji w jasnej kolorystyce nadało obrazowi optymistyczny nastrój, a piękno kwiatów dodatkowo go pogłębia.

Zbigniew Kopania, Róże w szklanym wazonie, 2016

Piękne połączenie akwaforty z akwarelą. Szkice wyglądają niczym renesansowe ilustracje, świadcząc o niezwykłym warsztacie i wyobraźni artysty.

Krzysztof Wieczorek, Dwa pejzaże horyzontalne i szkic niderlandzki (dyptyk), 2020

19 września, 12:00, Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

Pomimo nieznanego autora, pozycja warta uwagi ze względu na wartość estetyczną i historyczną. Autor dokładnie oddał detale wnętrza tamtej epoki, skupiając się szczególnie na designie mebli.

Autor Nieznany, Wnętrze salonu, lata 20. XX w.

19 września, 19:00, Galeria POPART

Interesujący obraz pod względem konceptualnym. Wykorzystanie motywu ludzi „bez twarzy” nasuwa wiele interpretacji. Dzięki temu artystka nie pokazuje konkretnych osób, ale poprzez niektóre atrybuty wskazuje na pewne postacie i grupy społeczne.

Iwona Wierkowska - Rogowska, Ludzie Demolka

20 września, 19:30, Galeria Akwarium

Warto zwrócić uwagę na ciekawą formę skał, zbudowanych z plam barwnych, które ułożyły się w oryginalne, nieregularne kształty i odbarwienia. Graficzna kreska, którą została wykonana kozica, przy użyciu minimalnych środków dodaje jej niezwykłego uroku.

Józef Wilkoń (1930)

keyboard_arrow_up
+