Świat na dystans

Świat na dystans

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Po raz kolejny zachęcamy do poznania świata i popatrzenia na niego oczami artysty, niekiedy o bardzo abstrakcyjnym spojrzeniu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.12 października, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Zaletą akwareli Wojciecha Weissa jest z pewnością klimat namalowanej sceny. Odcień papieru tudzież odcień użytej farby pogłębił upływ czasu, co dodatkowo nostalgicznie nastraja wobec pracy. Jest to minimalistyczne przedstawienie widoku na morze, ale zarazem bardzo interesujące i klimatyczne, co jest dużą sztuką w przypadku małej ilości użytych środków.

Wojciech Weiss (1875-1950), Widok na morze, 1913

12 października, 19:00, Libra

Artystka wybrała ciekawą formę wizualizacji swojej koncepcji, dosyć uniwersalnego motywu wybrańca i odmieńca. Kolory ptaków świetnie łączą się z oryginalnym tłem. Całość sprawia wrażenie niezwykle przemyślanej kompozycji.

Patrycja KRUSZYŃSKA-MIKULSKA, ur. 1973, Wybraniec, 2020

12 października, 21:00, Pragaleria

Kolejny przykład pokazujący uzyskanie ciekawego efektu przy małej ilości środków. Akwarela to medium wymagające ostrożnego operowania farbą i wodą. Artystce udało się uzyskać ciekawe połączenia kolorystyczne dzięki plamom i pojedynczym, konkretnym kształtom i kreskom.

Marta Konieczny (ur. 1969), Czujne, 2019

13 października, 19:30, Galeria Xanadu

Tytuł obrazu wskazuje na miasto Dubrownik, aczkolwiek pejzaż tak naprawdę przywodzi na myśl nie tylko Chorwację, ale również miasta południa Europy, np. włoską architekturę. Taki kadr pozwala na zuniwersalizowanie pokazanej sceny, także dzięki czerwonej barwie, dominującej w architekturze niektórych krajów. Warto docenić warsztat artystki, która zadbała o detale, sprawiając, że miasto nie ginie w plamie czerwieni.

Joanna Jeżewska-Desperak, Czerwony Dubrownik, 2018

14 października, 18:00, Rempex

Płaskorzeźby nie pojawiają się na aukcjach zbyt często. Dodatkowo jest to dosyć charakterystyczna praca, od razu odsyłająca do konkretnej kultury Podhala, w dobrej cenie.

Jan GĄSIENICA SZOSTAK (1895-1943), Portret górala - płaskorzeźba

14 października, 19:00, FACE TO FACE ART

Zyhdi Cakolli to zmarły przed jedenastoma laty artysta pochodzący z Kosowa. Specjalizował się w tworzeniu grafik, które miały wyraźne detale oraz w przypadku portretów, na twarzy postaci widać było silne emocje. Dla miłośników grafiki będzie to z pewnością interesująca pozycja.

Zyhdi Cakolli, Z cyklu "OLIMPIADA" , 1987

14 października, 19:30, Rempex

Wzór nr 366 to charakterystyczny model zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego. Powstał z potrzeby uruchomienia w dotkniętym pożarem zakładzie w Świebodzicach produkcji taniego, prostego w montażu fotela i stał się jednym z kultowych i najbardziej rozpoznawalnych modeli w polskim designie.

Józef CHIEROWSKI (1927-2007) - projekt, Para fotelików

15 października, 21:00, Galeria Maya

Wojciech Piekarski tworzy jedne z piękniejszych, współczesnych martwych natur. Prace te są zawsze niezwykle realistyczne i dopracowane. Intensywne, czyste kolory o zróżnicowanych odcieniach pogłębiają klasyczne piękno przedmiotów płynące z obrazów.

Wojciech Piekarski, Martwa Natura z Brzoskwiniami

16 października, 19:30, Art In House

Pozycja dla osób szukających niecodziennego, nowoczesnego pejzażu. Obraz bardzo pozytywnie nastrajający odbiorcę, m.i.n. dzięki zastąpieniu rzeczywistych kolorów pastelowymi odcieniami. Jest to ciekawe połączenie z realnymi postaciami czapli i pięknie wymodelowaną taflą wody.

Anies Murawska, Czaple, 2020

17 października, 16:00, DESA Kraków

Klasyczny przykład pejzażu, który będzie pasował do wielu wnętrz i będzie dobrym pomysłem na prezent. Artysta malował głównie krajobrazy tatrzańskie, widoki Śląska oraz martwe natury, dlatego udało mu się dobrze oddać rzeczywistość i piękną zimę.

Michał Stańko, PEJZAŻ ZIMOWY

18 października, 17:00, Agra-Art

Jerzy Nowosielski jest przez wielu uważany za najwybitniejszego, współczesnego polskiego artystę, którego obrazy osiągają zawrotne kwoty na aukcjach. Akwarele dotyczące tematyki religijnej są ciekawe ze względu na formę i podejście artysty do tematu, łączące w sobie doświadczenia wykorzystywane w obrazach, ale o dużo bardziej geometrycznym sposobie wyrazu.

Nowosielski Jerzy, ŚWIĘTY BENEDYKT, OK. 1982

18 października, 19:00, Agra-Art

Artystka specjalizowała się w swojskich krajobrazach i scenach rodzajowych. Subtelna i nastrojowa scena przedstawiająca XVIII – wieczne wnętrze domu i wieczorne zajęcia jego mieszkańców jest niezwykle atrakcyjnym wycinkiem historii tamtego okresu.

Rychter-Janowska Bronisława, LEKTURA

18 października, 19:30, Galeria Akwarium

Ogromna wyobraźnia Adama Swobody pozwala na tworzenie oryginalnych, humorystycznych kompozycji, które na długo zapadają w pamięć, a ich walory artystyczne są bardzo atrakcyjne dla oka.

Adam Swoboda ,Podwodniak

18 października, 21:00, Galeria Mabello

Propozycja dla lubiących połączenie klasycznej formy portretu z abstrakcyjnymi elementami. Połączenie plam w intensywnych kolorach z rysunkową lub wręcz graficzną twarzą postaci dało oryginalny rezultat. Również pod względem konceptualnym obraz nasuwa różne skojarzenia i możliwe drogi interpretacji.

Milena Chmielewska, Melodrama

keyboard_arrow_up
+