Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Szeroki wachlarz możliwości

Szeroki wachlarz możliwości

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Coraz bogatsza oferta aukcji nie ułatwia wyboru, szczególnie że wspaniałych dzieł jest coraz więcej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.

Wiktoria Janik, Apoteoza arystokratycznego kiczu, 2022
27 września, 19:00, DIAL Gallery

Portret silnie inspirowany obrazem „Portret Elizy Krasińskiej z dziećmi” Franza Xaviera Winterhaltera. Różni się w zasadzie głównie zamianą postaci ludzkich na zwierzęce. Artystka osiągnęła ciekawy, wymowny względem tytuł obrazu efekt. Ze względu na tematykę, ale także, chociażby kształt podobrazia praca będzie efektownie prezentować się w wielu miejscach.

Wiktoria Janik, Apoteoza arystokratycznego kiczu, 2022

Andrzej ŻURAŃSKI (1954), Tramwaj powstańczy
27 września, 20:00, Galeria Plac Zamkowy

Artysta w swoich obrazach często wykorzystuje motywy architektoniczne. Przejmujący obraz, niezwykle współczesny, chociaż tematycznie uniwersalny w kontekście wielu konfliktów. Kolorystyka kompozycji dodatkowo podkreśla jej smutny i mroczny wydźwięk. Warto zwrócić uwagę na pogłębiające ten nastrój detale, porozrzucane i pourywane przedmioty, samotne krzesło na torowisku.

Andrzej ŻURAŃSKI (1954), Tramwaj powstańczy

Patrycja Kruszyńska-Mikulska (ur. 1973 Lublin), Rajskie pawie, 2022
28 września, 19:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Piękny, niezwykle realistyczny tryptyk, który niesamowicie wzbogaci każde wnętrze. Przygaszone, ale wyraziste tło silnie kontrastuje z postaciami ptaków i dodatkowo je podkreśla. Artystka postarała się o równowagę w kompozycji, portretując ptaki w takiej pozycji, a nie z rozpostartym ogonem, który przykułby całą uwagę. Tryptyk to ciekawa forma, niestosowana zbyt często.

Patrycja Kruszyńska-Mikulska (ur. 1973 Lublin), Rajskie pawie, 2022

Adelajda KOT ur. 1984, BODZISZEK - (PYCHAWIEC), 2022
28 września, 19:00, Libra

Bodziszek cuchnący, nazywany czasami pychawcem to gatunek rośliny należący do rodziny bodziszkowatych. Widoczna na obrazie roślina jest oryginalnym towarzyszem dla sportretowanych zwierząt. Jednakże biorąc pod uwagę tytuł, można spojrzeć na to także odwrotnie – to zwierzęta i portrety zwierząt stanowią otoczenie, ciekawie uzupełniające się z głównym bohaterem. Niezależnie od interpretacji warto docenić niezwykły warsztat malarski artystki i oryginalną koncepcję.

Adelajda KOT ur. 1984, BODZISZEK - (PYCHAWIEC), 2022

Przemysław CHOCHÓŁ, O
29 września, 19:00, Dom Aukcyjny DNA

Przemysław Chochół w swojej twórczości wykorzystuje drewno i jego kompozyty tworząc trójwymiarowe obrazy, łączące w sobie chaos i porządek. Pozycja ta to niezwykła mieszanka abstrakcji i geometrii, która stworzyła niezwykły, rzeźbiarski obraz. Ta niecodzienna praca z pewnością przykuje uwagę wszystkich odbiorców i stanie się oryginalną częścią kolekcji lub wystroju.

Przemysław CHOCHÓŁ, O

Anna Grzymała (ur. 1997), 'Piwko', 2019
29 września, 19:00, DESA Unicum

Interesująca, nieco zabawna i ironiczna kompozycja. Artystka prezentuje charakterystyczny styl, który jest widoczny także na tym obrazie oraz ciekawie interpretuje wyraźnie obecne tendencje we współczesnym młodym malarstwie. Obraz przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom sztuki najnowszej, wspaniale urozmaici nowoczesne, minimalistyczne wnętrza.

Anna Grzymała (ur. 1997), "Piwko", 2019

EWELINA RAMOTOWSKA, 'ENYWHERE'.
30 września, 19:00, Podlaski Dom Aukcyjny

Wyrażenie otwarta kompozycja zyskuje w tej pracy nowe znaczenie. Artystka rozszerzając kompozycję na ramę obrazu, dała jej prawdziwie szeroki kadr i kontekst. Ujęte na tle nieba rośliny, oplatane przez dłonie nitką wychodząca zza obrazu, wyglądają jak zatrzymany kadr z filmu. Realizm kompozycji jest na tyle dosadny, że jej abstrakcyjny wymiar został dodatkowo podkreślony.

EWELINA RAMOTOWSKA, "ENYWHERE".

Hans Zatzka, Czuwanie
01 października, 17:00, Sopocki Dom Aukcyjny

Piękny, klimatyczny obraz. Malarz zadbał o szczegóły, które niczym scenografia budują świat przedstawiony. Tkaniny, rośliny, parawan, ale przede wszystkim meble i ich faktury składają się na niesamowicie nastrojowo urządzone wnętrze. Pilnujący niemowlęcia podczas snu jego matki aniołek został namalowany tak, że paradoksalnie wcale nie wydaje się niczym spoza ziemskiego świata.

Hans Zatzka, Czuwanie

keyboard_arrow_up
+