Sztuka bez końca

Sztuka bez końca

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Kolejny rok kalendarzowy zbliża się ku końcowi, a bogata oferta aukcji zachęca do rozpoczęcia następnego od wzbogacenia swojej kolekcji o nowe obiekty. Warto także pomyśleć o zmianie wystroju lub ożywieniu starego otoczenia nowym dziełem sztuki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.28 grudnia, 19:30, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Obrazy tworzone przez artystę, nawiązujące swoją stylistyką do steampunku są niezwykle klimatyczne i zawsze przedstawiają ciekawe sytuacje. Artysta przykłada niesamowitą uwagę do szczegółów i wierności historycznej dodając nutę fantastyki.

Vadim Voitekhovitch, Plac stacji, 2020

29 grudnia, 18:00, Damma

Antoni Uniechowski tworzył lekkie i swobodne rysunki tuszem, lawowane akwarelą, gwaszem lub temperą. Rysował wspaniale i stworzył około pięciu tysięcy ilustracji. Uchodził za kronikarza Warszawy, niemal całe życie spędził w pobliżu Starego Miasta.

Antoni Uniechowski (1903-1976), Pojazdy konne

29 grudnia, 19:00, FACE TO FACE ART

Artystka w bardzo ciekawy sposób zakomponowała małą przestrzeń obrazu. Interesujący efekt dało połączenie realistycznych postaci z abstrakcyjnym tłem. Również kolorystyka obrazu pogłębia jego ciepły i pozytywny odbiór.

Barbara Frankiewicz, Miniatura o poranku 1

29 grudnia, 19:30, Mazowiecki Dom Aukcyjny

Bardzo ciekawy i współczesny w swojej tematyce obraz. Warto docenić wspaniałe połączenia kolorystyczne i intensywne barwy, oryginalną i przyciągającą uwagę kompozycję. Jednakże najważniejsze na tym obrazie są emocje, ukazane przez artystkę niesamowicie wyraźnie.

Izabela Gałązka, Dystans, 2020

30 grudnia, 18:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Elegancki, klasyczny pejzaż, który spodoba się większości odbiorców sztuki. Emil Lindeman tworzył obrazy olejne i akwarele, które cechował niewielki rozmiar, dużą wagę przykuwał do przedstawienia natury i jej elementów.

Emil (Lindemann) Lindeman (1864-Ok. 1945), Nad stawem - Surówka

30 grudnia, 19:30, Pragaleria

Jacek Malinowski w swoich pracach podkreśla rolę koloru i moc jego oddziaływania. Jego obrazy zachwycają mocno nasyconymi, często kontrastującymi barwami, a w tym przypadku także minimalistyczną kompozycją.

Jacek Malinowski (ur. 1969), Val d'Orcia IV, 2018

30 grudnia, 21:00, Galeria Xanadu

W swojej twórczości artystka interesuje się kondycją współczesnego człowieka. Tytułowy żółty szalik jest nie tylko silnie kontrastującym z tłem elementem, ale także połączeniem pomiędzy postacią a otoczeniem.

Magdalena Leśniak, Żółty szalik, 2017

01 stycznia, 19:30, Pragaleria

Piękna grafika przedstawiająca katedrę Notre Dame, w pewien sposób nawiązująca do tragicznego pożaru budynku. Dobre opanowanie warsztatu malarskiego i graficznego pozwala artystce na głębokie skupienie się w swoich pracach także na emocjonalnym aspekcie dzieła.

Anna Forycka-Putiatycka (ur. 1948), Czarna Notre-Dame, 2020

02 stycznia, 18:00, Galeria Vratislavia

Artyście zależało na ukazaniu prostoty i szczerości swojego malarstwa, co udało mu się osiągnąć. Pracom Bierwiaczonka nie brakuje jednak charakteru i wyrazistości. Prezentowana martwa natura jest dowodem na dobry warsztat artysty i sprawność w klasycznych formach malarskich.

Olgierd BIERWIACZONEK (1925-2002), Martwa natura, 1990

01 stycznia, 21:00, Galeria Maya

Inkografia pracy pochodzącej z najbardziej charakterystycznego cyklu prac artysty, połączeń żywego zielonego tła z odcinającymi się ostro czerwonymi obiektami.

Jan Dobkowski, Kontestacja

03 stycznia, 20:00, Galeria Dyląg

Marian Ozimek urodził się we Lwowie. Po wojnie rozpoczął studia na Akademii Górniczej w Krakowie, równocześnie studiował na krakowskiej ASP. W centrum jego twórczych zainteresowań niezmiennie pozostawały kobiety, które często portretował w taki sposób.

Marian Ozimek, Akt czerwony, lata 50.

keyboard_arrow_up
+