Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Sztuka bez limitu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Wybierając dzieło sztuki, nie warto ograniczać się do znanych reguł i klasycznych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować. 


Julia Tymańska & PheOne, Jamniczek
Poniedziałek, 22 maja, Leonarda Art Gallery

Warto w swoim otoczeniu mieć nie tylko malarstwo, ale także grafikę, która może być równie wyrazista. Artystka wykorzystała mocne kolory i nawiązania do popkultury. Praca swoim style unowocześni wnętrze i doda nowego wymiaru.

Julia Tymańska & PheOne, Jamniczek

Olga Pelipas (ur. 1988, Symferopol, Ukraina), 'Letni zmierzch', 2023
Wtorek, 23 maja, DESA Unicum

Klimatyczny pejzaż jednego z najpiękniejszych miast na świecie, Wenecji. Artystka wydobyła najpiękniejsze elementy tamtejszej architektury, ażurowe fragmenty balkonów i łuków, niezwykłe odcienie, powstałe w wyniku połączenia kolorów ze światłem. Magiczna podróż gondolą w trakcie zmierzchu doda klimatu każdemu wnętrzu.

Olga Pelipas (ur. 1988, Symferopol, Ukraina), "Letni zmierzch", 2023

Anna Sandecka-Ląkocy, Owli My Pearl, z cyklu Animals My Love, 2023
Wtorek, 23 maja, Galeria Xanadu

Kolejny bardzo klimatyczny obraz. Warto zwrócić uwagę na połączenie kilku faktur, interesujące zestawienie pięknie odbijającego światło szlagmetalu z futrem sowy i gładką cerą kobiety, podkreśla delikatna niczym pajęczyna poświata. Ciekawym wątkiem jest wyposażenie sowy w naszyjnik z pereł, łącząc ją z posiadającą taki sam dodatek postacią.

Anna Sandecka-Ląkocy, Owli My Pearl, z cyklu Animals My Love, 2023

Natasza MIRAK (ur. 1976), W poszukiwaniu Magdalenek (wg. Marcela Proust'a), 2023
Środa, 24 maja, Pragaleria

Praca ciekawa zarówno na poziomie konceptualnym, jak i formalnym. Artystka wykorzystała motyw z klasyki literatury światowej do wykonania intrygującej kompozycji. Zadbała o szczegóły, skupiając się także nad pięknymi, stylowymi ubraniami bohaterek obrazu i jesiennej aurze Paryża.

Natasza MIRAK (ur. 1976), W poszukiwaniu Magdalenek (wg. Marcela Proust'a), 2023

Antoni Fałat (ur. 1942, Warszawa), 'Topielice', 1996
Czwartek, 25 maja, DESA Unicum

Gdyby nie estetyka horroru, mógłby to być zwykły portret rodzinny. Artyście za inspirację posłużyła figura topielicy. Wykorzystanie kolorów szarego, niebieskiego oraz szczególnie fioletowego podkreśla klimat zaświatów. Interesująca formalnie praca dla osób szukających w sztuce oryginalności.

Antoni Fałat (ur. 1942, Warszawa), "Topielice", 1996

Wiktor Bezrukow, Zaczarowana harfa
Czwartek, 25 maja, Artnesto

Uniwersalna tematyka obrazu sprawia, że będzie pasował do wielu miejsc i stanie się świetnym pomysłem na prezent. Artysta eksperymentuje z łamaniem klasycznej kompozycji i zaburzeniem perspektywy, łączy wiele kolorów i wzorów. Harmonijna w swojej różnorodności praca wychodzi poza klasyczną, malarską konwencję.

Wiktor Bezrukow, Zaczarowana harfa

Janina Zaborowska, Czaple III, 2022
Piątek, 26 maja, Art In House

Obraz dzięki połączeniu wyrazistych kolorów i wzorów będzie świetnie prezentował się w nowoczesnych wnętrzach. W otoczeniu równie kolorowych mebli i dodatków harmonijnie wtopi się w otoczy, a w bardziej minimalistycznym wnętrzu zyska głębie.

Janina Zaborowska, Czaple III, 2022

Krzysztof Heksel (ur. 1982), Bez tytułu, 2023
Sobota, 27 maja, Sopocki Dom Aukcyjny

Twórczość artysty skupia się głównie wokół entropii, przemijania, śmierci, marzeń sennych. Surrealistyczna praca przesiąknięta jest nastrojem niepokoju, strachu i melancholii. Interesujące jest bazowanie przez artystę na kilku symbolach i mocnym światłocieniu, zbudowanie kompozycji, która głównie będzie oddziaływać na widza emocjonalnie.

Krzysztof Heksel (ur. 1982), Bez tytułu, 2023

Sławomir Biela, Krowy
Niedziela, 28 maja, Galeria Maya

Współcześnie coraz mniej artystów podejmuje temat prostoty życia na wsi. Również coraz rzadziej można spotkać na wolnych przestrzeniach zwierzęta hodowlane. Uniwersalny pejzaż, który przywoła sielskie chwile na łonie natury.

Sławomir Biela, Krowy


keyboard_arrow_up