Wyszukiwanie zaawansowane Wyszukiwanie zaawansowane

Sztuka poza konwencją

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu.

Warto wybierać nieoczywiste dzieła sztuki, ponieważ otwierają one drzwi do nowych doświadczeń i perspektyw. Nieoczywiste dzieła sztuki wyzwalają naszą kreatywność, pobudzają wyobraźnię i pozwalają spojrzeć na świat z zupełnie nowej perspektywy.  


Leonora YAKIMASCHENKO (ur. 1970), Kawa w starej fortecy, 2022
Poniedziałek, 08 kwietnia, Pragaleria

Martwa natura dla fanów intensywnych kolorów. Często martwe natury zawierają głębszy sens lub symbolizują coś więcej niż tylko przedmioty, które przedstawiają. Dopracowane detale, klimatyczne małe przedmioty z „żywym elementem” w postaci róży tworzą interesującą kompozycję.

Leonora YAKIMASCHENKO (ur. 1970), Kawa w starej fortecy, 2022

Jakub Zucker (1900 Radom - 1981 Nowy Jork), 'Przed stoiskiem z gazetami'
Wtorek, 09 kwietnia, DESA Unicum

Jakub Zucker malował sceny rodzajowe, także związane z folklorem żydowskim, pejzaże, portrety i martwe natury. Malarstwo artysty charakteryzuje się impastową, ekspresyjnie kładzioną plamą barwną i żywiołową kolorystyką. Malarz miał umiejętność wybierania ciekawych kadrów w zwyczajnych sytuacjach i nadawania im ruchu oraz interesującej formy.

Jakub Zucker (1900 Radom - 1981 Nowy Jork), "Przed stoiskiem z gazetami"

Henryk Stażewski ( 1894 - 1988 ), b/t, 1981
Wtorek, 09 kwietnia, Black Art

Abstrakcja geometryczna nie jest łatwym do zrozumienia nurtem, ciężkim w odbiorze i interpretacji. Stażewski był artystą uznanym, niestrudzenie pomysłowym, pytającym o cel i efekt sztuki. Swoje aktualne fascynacje zawierał w dziełach i sposobie pracy. Minimalistyczna forma grafiki otwiera pytanie o proces twórczy.

Henryk Stażewski ( 1894 - 1988 ), b/t, 1981

Kora (oficjalny plakat zespołu)
Wtorek, 09 kwietnia, Pragaleria

Plakaty mogą budzić sentyment, przypominać o ważnych chwilach życiowych, ulubionych filmach czy koncertach. Ich autentyczność i unikalność są cenione przez miłośników sztuki i kolekcjonerów. Jest to świetna okazja, aby poszerzyć swoją kolekcję lub zrobić sobie sentymentalny prezent.

Kora (oficjalny plakat zespołu)

Ida STANKIEWICZ, XX w. - ?, Łabędzie - na palecie malarskiej
Środa, 10 kwietnia, Rempex

Forma obrazu w postaci palety malarskiej jest niezwykle ciekawym zjawiskiem, które współcześnie jest rzadko stosowane. Dzięki zastosowaniu takiego medium praca podwójnie podkreśla swój artystyczny, malarski charakter i jest po prostu ciekawym przedmiotem, nadającym charakter wnętrzu.

Ida STANKIEWICZ, XX w. - ?, Łabędzie - na palecie malarskiej

Alina Szapocznikow (1926 Kalisz - 1973 Praz-Coutant), 'Lampe-bouche (Usta iluminowane I)', 1968
Czwartek, 11 kwietnia, DESA Unicum

Za decydujące dla odczytywania sztuki artystki uznać można eksponowanie napięć i kontrastów istniejących pomiędzy pięknem – brzydotą, radością – smutkiem, wewnętrzną energią – rozpadem, witalnością – niedomaganiami ciała. Prezentowana lampa to wspaniały przykład połączenia twórczości najwyższych lotów ze sztuką użytkową.

Alina Szapocznikow (1926 Kalisz - 1973 Praz-Coutant), "Lampe-bouche (Usta iluminowane I)", 1968

NASZYJNIK Z FLAKONIKIEM, Polska,Warszawa, Orno, ok. 1970
Sobota, 13 kwietnia, Dom Aukcyjny Ostoya

Flakony w biżuterii to unikalne i efektowne akcenty, które mogą być noszone jako ozdoba lub nawet zawierać zapach. Te, które dodatkowo posiadają ciekawy design, są świetnym pomysłem na prezent. W przeciwieństwie do niektórych prezentów, takich jak kwiaty czy słodycze, biżuteria może być noszona przez długi czas i można cieszyć się nią na co dzień.

NASZYJNIK Z FLAKONIKIEM, Polska,Warszawa, Orno, ok. 1970

Jan Matejko (1838 - 1893), 'Aleksander Jagiellończyk'
Niedziela, 14 kwietnia, Connaisseur

Praca stanowi szkic młodego Aleksandra Jagiellończyka, późniejszego króla Polski, do nierozpoznanego obrazu. Jest to niesamowita okazja do posiadania pracy autorstwa jednego z najbardziej znanych polskich malarzy. Rysunki i szkice są niepowtarzalną szansą do śledzenia kreski, formy szkicowania i ekspresji twórczej danego artysty.

Jan Matejko (1838 - 1893), "Aleksander Jagiellończyk"


keyboard_arrow_up