Sztuka w trzech wymiarach

Sztuka w trzech wymiarach

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

W najbliższym czasie pojawi się wspaniała okazja do zakupu nie tylko malarstwa, ale także rzeźby i ceramiki. Elementy te mogą stać się niezwykłą ozdobą i pełnić bardzo ważną funkcję w aranżacji każdego wnętrza. Podobnie dzieje się w przypadku prezentowanych przykładów intrygującego malarstwa. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.27 grudnia, 19:00, Warszawski Dom Aukcyjny

Portrety autorstwa Wlastimila Hofmana są idealną propozycją dla lubiących klasyczne formy malarskie. Artysta posiadał wspaniały warsztat i umiejętność obserwacji otaczającej go rzeczywistości, dzięki temu postacie na obrazie oddają uchwycone w danej chwili emocje.

Wlastimil HOFMAN (1881-1970), Dziecko z jabłkiem

Piękna, żywa kolorystyka wprowadza odbiorcę w pozytywny nastrój. Malarce udało się stworzyć dynamiczną kompozycję dzięki wiernemu odwzorowaniu roślinności i klimatu przedstawionej sceny.

Bronisława RYCHTER - JANOWSKA (1868-1953), Pejzaż nadmorski

Władysław Serafin z niezwykłym wyczuciem posługiwał się techniką pastelu, wymagającą od artysty dużej precyzji. Przedstawiony rysunek oddaje charakterystyczny dla Londynu mglisty klimat, a elementy takie, jak piękna wymodelowana tafla wody sprawia, że praca jest ciekawa.

Władysław SERAFIN (1905-1988), Widok na budynki Parlamentu w Londynie, 1956

Paweł Wróbel był przedstawicielem prymitywizmu, W swojej twórczości skupiał się na przedstawieniu obrazów Śląska, przez co zyskał przydomek śląskiego Breughla. Praca artysty przykuwa uwagę ze względu na zestawienie uproszczonych form geometrycznych o intensywnej kolorystyce z bogactwem szczegółów dalszego planu charakterystycznych dla twórczości Wróbla.

Paweł WRÓBEL (1913 - 1984), Pejzaż, 1976

Twórczość Jankiela Adlera jest bardzo ciekawym motywem prac z nurtu kubizmu. Przykład charakterystycznego dla artysty gestu sprowadzania kompozycji do kształtu elipsy. Syntetyczne kształty obwiedzione wyrazistym konturem to oryginalny, abstrakcyjny sposób przedstawienia martwej natury.

Jankiel ADLER (1895-1949), Martwa natura

Paweł Merwart był francuskim malarzem i ilustratorem polskiego pochodzenia. Specjalizował się w malowaniu portretów, które cechuje ciekawa aranżacja i kompozycja. Obrazy te cechuje spokojna, kunsztowna paleta malarska, która sprawia, że oglądanie portretów Merwarta to jest dużą przyjemnością.

Paweł (Paul) MERWART (1855-1902), Portret damy z pieskiem, 1894

27 grudnia, 18:30, Galeria Lampert

Mariusz Dydo w swojej twórczości inspiruje się motywami z popkultury. Potrafi w ciekawy sposób połączyć je z elementami klasycznymi, poddać je obróbce formalnej i stworzyć niezwykle wyrazistą pracę.

Mariusz Dydo, Superman III

Przykład rzeźby ciekawie łączącej w sobie elementy abstrakcyjne i realistyczne. Warto przyjrzeć się interesującym szczegółom anatomicznym podkreślonym w bryle przez artystę oraz ciekawej formie.

Andrzej Krawczak, Genius Loci

Artystka połączyła elegancką formę z pięknym zestawieniem szarości i żółci. Ceramika ma w sobie element humorystyczny i została wykonana bardzo precyzyjnie, zwierzęca tematyka została zinterpretowana w kunsztowny sposób, co sprawia, że będzie wspaniały prezentem lub dodatkiem do wnętrza.

Małgorzata Kot, Sowa czubata V

keyboard_arrow_up
+