Sztuka ze sztuki

Sztuka ze sztuki

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną w nadchodzącym tygodniu

Po raz kolejny w ofertach aukcji pojawiają się bardzo ciekawe prace i po raz kolejny będzie w czym wybierać. Wśród bogatej oferty warto poświęcić więcej czasu na przyjrzenie się poszczególnym obiektom. Z przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z ofertą aukcji odbywających się lub kończących w nadchodzącym tygodniu. Poniżej przedstawiamy wybór pozycji, które mogą Państwa zainteresować.21 lipca, 19:30, Galeria Xanadu

Ciekawy pod względem stylu obraz artystki, z której twórczością warto się zapoznać. Niezwykła kolorystyka w połączeniu z kontrastowym słońcem wydaje się lekko abstrakcyjna, aczkolwiek dodanie do kompozycji budynku baru i krajobrazu na dalszym planie sprawia, że jest to znajomy każdemu pejzaż nadmorskiej plaży. Wykonane ze szlagmetalu fragmenty plaży przyciągają uwagę swoją formą podobną do obszarów na mapie kuli ziemskiej i są ciekawym pomysłem na dodanie światła do kompozycji.

Patrycja Kruszyńska-Mikulska, Good Morning Sunshine, 2019

23 lipca, 19:00, Galeria Akwarium

Wspaniała kolorystyka i technika wyróżniają obrazy Artura Bełczykowskiego spośród innych. Godna uwagi pozycja, która dzięki temu, że artysta znalazł ciekawy pomysł, na wydawałoby się prozaiczny temat, będzie pasowała do wielu wnętrz.

Artur Bełczykowski,"Ryba I"

Praca wybitnego polskiego grafika, który przedstawia w swoich pracach alegoryczne sny o świecie. Don Kichot jest częstym motywem w twórczości artysty. Warto docenić możliwość wielopoziomowej analizy dzieła, w którym artysta zawarł wiele motywów i nawiązań. Praca będzie pasowała do wielu rodzajów wystroju wnętrz i przykuje uwagę na dłużej swoją tematyką i formą.

Wojciech Kostiuk,"Sen Don Kichota"

25 lipca, 17:00, Dom Aukcyjny Ostoya

Bardzo dobra propozycja malarska z lat 30. XX wieku w niższym przedziale cenowym. Obraz jest świetną propozycją dla miłośników klasycznego malarstwa. Sam wazon zasługuje na osobną wzmiankę, gdyż jego piękna i bogata paleta odcieni jest punktem centralnym kompozycji i wspaniale łączy się z resztą. Również inne prace Zawadzkiego biorące udział w aukcji zasługują na uwagę.

Stanisław ZAWADZKI

Piękny zegar wykonany przez znaną, francuską firmę z wieloletnimi tradycjami. Japy Frères została założona w 1771 roku we Francji przez Georges'a Frederic'a Japy, do którego dołączyło później pięciu synów. Zyskała uznanie na całym świecie dzięki trwałym mechanizmom zegarowym i atrakcyjnemu wzornictwu i wykonaniu.

ZEGAR KOMINKOWY, Francja, Paryż, Bracia Japy, ok. 1880

26 lipca, 19:00, Galeria POPART

W twórczości malarskiej Marceliny Siwiec bardzo często główną rolę odgrywa człowiek, który wkomponowany w ciekawą sytuację dodaje obrazowi metaforycznej głębi. Pod względem konceptualnym obrazy artystki są bardzo przemyślane, a rzeczywistość przekształcona w taki sposób, żeby skłaniać ku refleksji.

Marcelina Siwiec, Obawy 2

Interesująca w obrazie Magdaleny Mędzkiewicz jest forma pokazania renesansowej architektury włoskiej Bolonii. Również dobór kolorów zmienia zupełnie postrzeganie charakterystycznego krajobrazu włoskich miast. Warto zwrócić uwagę na widoczne jak najdokładniejsze odtworzenie miejskiej zabudowy.

Magdalena Mędzkiewicz, Bolonia

26 lipca, 22:00, Rynek Sztuki

Dla sympatyków afrykańskiej kultury i charakterystycznej sztuki tego kontynentu każda pozycja na aukcji wyda się interesująca. Kobiety niosące wodę obrazują zwyczaje codzienności przypisane kulturze afrykańskiej i często wykorzystywane w różnych przedstawieniach plastycznych i filmowych. Dodając do tego pracochłonną technikę batiku powstała praca o dużych walorach artystycznych.

Faring Sanyag, Kobiety niosące wodę

keyboard_arrow_up
+